43 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Ibuprofen (Pabi)

Ibuprofen (Pabi)Ibuprofen (Pabi)
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane tabletki drażowane
Cena: 6.97 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki drażowane, 200 mg, 60 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ibuprofenum
Działanie: przeciwbólowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Ibuprofen (Pabi)

Lek na receptę przeznaczony do stosowania na bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:

  • bolesne miesiączkowanie,
  • bóle zębów,
  • bóle głowy,
  • bóle mięśniowe,
  • bóle pourazowe,
  • nerwobóle.

Stosowany także do walki z gorączką różnego pochodzenia.

Doskonale łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Lek przeznaczony także w czasie objawowego leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia kości i stawów oraz młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zaleca się przyjmowanie leku w trakcie lub po posiłku.   Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Ostrożnie u osób w wieku podeszłym.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ból w nadbrzuszu, nudności, zgaga. Mogą wystąpić: zawroty głowy, wysypka, szum w uszach, zmniejszenie łaknienia, obrzęki. Rzadko: biegunka lub zaparcie, dyskomfort w nadbrzuszu, niestrawność, wymioty, wzdęcia, ból głowy, nadpobudliwość, świąd skóry. Sporadycznie: krwawienia z przewodu pokarmowego, nieżyt żołądka, wrzód trawienny z krwawieniem lub przebiciem, zapalenie wątroby, żółtaczka, niebakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zaburzenia snu, zaburzenia świadomości, niestabilność emocjonalna, depresja, zaburzenia widzenia lub słuchu, pokrzywka, rumień wielopostaciowy - choroba skóry i błon śluzowych, wyłysienie, skórne zmiany pęcherzowe, zespół Stevensa-Johnsona - zmiany rumieniowo-pęcherzowo-nadżerkowe lokalizujące się głównie na błonach śluzowych, zmiany w obrazie krwi, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, niewydolność serca, kołatanie serca, reakcje nadwrażliwości, upośledzenie czynności nerek, suchość w jamie ustnej, owrzodzenia dziąseł, nieżyt nosa.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek, niewydolność mięśnia sercowego, astmę oskrzelową, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia, toczeń rumieniowaty, obrzęki.   Gdy przyjmujesz leki przeciwkrzepliwe, moczopędne, nasercowe, cyklosporyny, metotreksat, kwas walproinowy, probenecid, glikozydy nasercowe, preparaty litu, fenytoinę, penicylaminę, zidowudynę, leki obniżające ciśnienie krwi, triamteren, antybiotyki (cefamandol, cefoperazon), kortykosteroidy, sulfinpirazon, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W I i II trymestrze ciąży stosować tylko w razie zdecydowanej konieczności. Nie stosować w III trymestrze ciąży.

Ibuprofen (Pabi) opinie
Ibuprofen (Pabi) ulotka
Ibuprofen (Pabi) dawkowanie
Ibuprofen (Pabi) przeciwwskazania
Ibuprofen (Pabi) skład
Ibuprofen (Pabi) cena
Ibuprofen (Pabi) zamienniki
Ibuprofen (Pabi) zamiennik
Ibuprofen (Pabi) odpowiednik
Ibuprofen (Pabi) tańszy zamiennik
Ibuprofen (Pabi) czy działa
Ibuprofen (Pabi) opinia
przeziębienie i grypa ból głowy gorączka ból mięśni i stawów reumatoidalne zapalenie stawów bóle miesiączkowe nerwobóle ból kości
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ibuprofen (Pabi)

Dodano: 24 Sierpień 2016
Autor: Danutka
Ocena:
Jestem niesamowicie zadowolona z działania tego leku . Dzisiaj podczas miesiączki odczuwałam bóle , dosyć mocne . Miałam nawet zwolnić się nawet z pracy z tego powodu. Lecz znajoma podsunęła mi te cudo a po upływie kilku minut , zapomniałam o bólu. Ból ustąpił błyskawicznie , nie powrócił. Resztę dnia spędziłam w dobrym humorze i co najważniejsze bez uciążliwego bólu.
Odpowiedź
Dodano: 17 Czerwiec 2015
Autor: Luizka
Ocena:
Moje ulubione. Chyba mam jakąś nadwrażliwość, bo zauważyłam, że po niektórych lekach źle się czuję, a te akurat są w porządku. Lek przyjmuję głównie na bóle miesiączkowe, o innym działaniu się nie wypowiem.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibuprofen (Pabi)

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach