32 986 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
25 070 produktów w 199 kategoriach

Ibuprofen LGO

Ibuprofen LGOIbuprofen LGO
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: LAB.GALENOWE OLSZTYN
Postać: tabletki
Cena: 16.94 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ibuprofen LGO

Ibuprofen LGO, 400 mg, tabletki powlekane, 60 szt

Lek Ibuprofen LGO to preparat o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych.

Skład

Ibuprofenum 400mg

powidon, skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie skadnikom ma on działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

Lek Ibuprofen LGO przede wszystkim zaleca się stosować w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego, takim jak ból głowymigreny, ból zębów, ból napięciowy, ból mięśniowystawowy i kostny, ból towarzyszący grypie i przeziębieniunerwoból. A także w przypadku wystąpienia gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych), czy też bolesnego miesiączkowania
 
Lek stworzony jest jedynie do krótkotrwałego stosowania. 

Dawkowanie

Należy przyjmować dawkę początkową - 2 tabletki, a następnie w razie wystąpienia takiej potrzeby po 4h można przyjąć kolejne 2 tabletki. Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby

W przypadku osób w podeszłym wieku zmiana dawki nie jest konieczna. 
 
Tabletki należy podawać po posiłku i popijać wodą. U osób z dolegliwościami przewodu 
pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku.
 
Lek jest przeznaczony wyłącznie do podawania doustnego i krótkotrwałego stosowania. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy okres, do złagodzenia objawów. Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku Ibuprofen LGO, 
  • jeśli u pacjenta po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy uczulenia w postaci kataru, pokrzywki, obrzęku lub astmy, 
  • jeśli u pacjenta występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja (przedziurawienie) lub krwawienie z przewodu pokarmowego (występowały dwa lub więcej epizody), również związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ, 
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, 
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, 
  • jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie, 
  • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym tzw. inhibitory COX-2), ponieważ istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych,  
  • u kobiet w ostatnich trzech miesiącach ciąży, 
  •  u pacjentów ze skazą krwotoczną (skłonnością do krwawień)

Leku nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. 

Działania niepożądane:

Niezbyt często (występujące u więcej niż u 1 na 1000 pacjentów, ale u mniej niż u 1 na 100 pacjentów): niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd. 
 
Rzadko (występujące u więcej niż u 1 na 10 000 pacjentów, ale u mniej niż u 1 na 1000 pacjentów): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie. 
 
Bardzo rzadko (występujące u mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów): pogorszenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna (przewlekłe stany zapalne jelit), choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacje (przedziurawienie) i krwawienia z przewodu pokarmowego (objawy to smołowate stolce, krwawe wymioty), czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, ostra niewydolność nerek, martwica części nerek z obrzękami, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, niedokrwistość (anemia), zmniejszenie liczby białych krwinek (leukopenia), zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), zaburzenie polegające na niedoborze czerwonych krwinek, białych krwinek i płytek krwi (pancytopenia), zmniejszenie liczby białych krwinek zwanych granulocytami (agranulocytoza) - pierwszymi objawami zaburzeń krwi są gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia śluzówki jamy ustnej, objawy grypopodobne, ciężkie zmęczenie, niewyjaśnione krwawienie (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), ciężkie reakcje skórne (rumień wielopostaciowy, martwica toksyczno-rozpływna naskórka), obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność,  przyspieszenie pracy serca (tachykardia), zmniejszenie ciśnienia krwi (hipotensja), pogorszenie objawów astmy i skurcz oskrzeli, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał. 
 
U pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi (w których układ odpornościowy niszczy własne tkanki, jak np. toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów, które występują w tzw. aseptycznym zapaleniu mózgu, jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, zaburzenia orientacji. 
 
Przy stosowaniu ibuprofenu w innych wskazaniach oraz długotrwale, mogą wystąpić inne działania niepożądane.

 
Ibuprofen LGO tańszy zamiennik
Ibuprofen LGO czy działa
Ibuprofen LGO opinia
Ibuprofen LGO opinie
Ibuprofen LGO ulotka
Ibuprofen LGO skład
Ibuprofen LGO dawkowanie
Ibuprofen LGO przeciwwskazania
Ibuprofen LGO cena
Ibuprofen LGO zamienniki
Ibuprofen LGO zamiennik
Ibuprofen LGO odpowiednik
ból gardła ból głowy ból mięśni i stawów ból zatok ból zębów gorączka grypa przeziębienie na ból gardła gardło na ból głowy głowa na bóle mięśni
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ibuprofen LGO

Dodano: 14 Marzec 2016
Autor: Ania
Ocena:
Moim zdaniem tabletki ibuprofen lgo mają dobre działanie, pomocne nawet przy silniejszych bólach.
Odpowiedź
Dodano: 07 Styczeń 2016
Autor: Matylda, 33
Ocena:
Któregoś razu farmaceutka poleciła mi ibuprofen lgo 400 mg, był akurat w promocji, wypróbowałam i odpowiada mi jego dzialanie, zwłaszcza na ból głowy.
Odpowiedź
Dodano: 20 Kwiecień 2015
Autor: Sebastian
Ocena:
Duża paczka, niska cena. Tabletki nie zawiodły mnie nawet przy bólu zęba. Biorę je ze sobą do pracy, a potem do domu, bo wystarczy zmiana pogody, ciśnienia, a głowa zaczyna pękać.
Odpowiedź
Dodano: 17 Marzec 2015
Autor: Marian
Ocena:
Ibuprofen LGO jest równie skuteczny jak inne przetestowane przeze mnie tabletki przeciwbólowe. Ani mocniejszy ani słabszy. Redukuje ból co najważniejsze.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibuprofen LGO

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 32 986 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 25 070 produktów w 199 kategoriach