45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ibum Forte Minicaps

Ibum Forte MinicapsIbum Forte Minicaps
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: HASCO-LEK
Postać: kapsułki
Cena: 3.91 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ibum Forte Minicaps

Ibum Forte Minicaps, 400 mg, kapsułki miękkie, 12 szt

Lek Ibum forte zawiera w swoim składzie ibuprofen, substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, która ma również działanie przeciwbólowe oraz  przeciwgorączkowe.

Skład

1 tabletka:
Substancja czynna: Ibuprofenum 400 mg,
substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E104, błękit patentowy E131.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on działanie przeciwbólowe przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Wskazania

Szczególnie wskazane jest stosować preparat w przypadku występowania bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego między innymi bólów głowy, w tym migrenbólów zębówmięśniowychstawowych i kostnychbólów po urazachnerwobólówbólów towarzyszących przeziębieniu i grypiebolesnego miesiączkowania oraz w stanach gorączkowych różnego pochodzenia, w przebiegu grypyprzeziębienia lub innych chorób zakaźnych.

Dawkowanie

Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat należy podawać dawkę początkową 1 kapsułka, a w razie potrzeby co 4 do 6 godzin kolejną. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki w ciągu doby.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej - po kwasie
acetylosalicylowym lub innych NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacje lub krwawienia, również po
zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jednoczesne przyjmowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Skaza
krwotoczna. III trymestr ciąży.

Działania niepożądane:

  • Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd.
  • Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia,agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, matrwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.
  • W pojedynczych przypadkach obserwowano: depresję, reakcjepsychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.
Ibum Forte Minicaps opinia
Ibum Forte Minicaps opinie
Ibum Forte Minicaps ulotka
Ibum Forte Minicaps skład
Ibum Forte Minicaps dawkowanie
Ibum Forte Minicaps przeciwwskazania
Ibum Forte Minicaps cena
Ibum Forte Minicaps zamienniki
Ibum Forte Minicaps zamiennik
Ibum Forte Minicaps odpowiednik
Ibum Forte Minicaps tańszy zamiennik
Ibum Forte Minicaps czy działa
łagodzi ból uśmierza ból zmniejsza ból grypa przeziębienie na ból gardła gardło na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów na ból zatok
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy 40+ - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Ibum Forte Minicaps

Dodano: 23 Sierpień 2015
Autor: mare-czek
Ocena:
dali mi kiedyś w aptece, bo nie było moich sprawdzonych i niestety tak, jak się spodziewałem nie pomógł w ostrym bólu pleców
Odpowiedź
Dodano: 13 Sierpień 2015
Autor: pawełek12_o
Ocena:
przeciwbólowo zawsze Ibum Forte, jak inne poskramia u mnie ból wszelkiego pochodzenia
Odpowiedź
Dodano: 05 Sierpień 2015
Autor: Albercik
Ocena:
Szybko zbija gorączkę i bóle a cena jest ok.
Odpowiedź
Dodano: 19 Marzec 2015
Autor: Mirka
Ocena:
zażywam gdy coś mnie łapie, dobra cena i skład leku, można wypróbować
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibum Forte Minicaps

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach