45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ibum forte

Ibum forteIbum forte
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: HASCO-LEK
Postać: kapsułki
Cena: 7.98 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ibum forte

Ibum forte, 400 mg, kapsułki, 24 szt.

Lek Ibum forte zawiera w swoim składzie ibuprofen, substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, która ma również działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Skład

1 tabletka:
Substancja czynna: Ibuprofenum 400 mg,
substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E104, błękit patentowy E131.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Wskazania

Szczególnie wskazane jest stosować preparat w przypadku występowania bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego między innymi bólów głowy, w tym migren, bólów zębów, mięśniowych, stawowych i kostnych, bólów po urazach, nerwobólów, bólów towarzyszących przeziębieniu i grypie, bolesnego miesiączkowania oraz w stanach gorączkowych różnego pochodzenia, w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych.

Dawkowanie

Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat należy podawać dawkę początkową 1 kapsułka, a w razie potrzeby co 4 do 6 godzin kolejną. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki w ciągu doby.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej - po kwasie
acetylosalicylowym lub innych NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacje lub krwawienia, również po
zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jednoczesne przyjmowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Skaza
krwotoczna. III trymestr ciąży.

Działania niepożądane:

  • Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd.
  • Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia,agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, matrwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.
  • W pojedynczych przypadkach obserwowano: depresję, reakcjepsychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.

 

Ibum forte opinia
Ibum forte opinie
Ibum forte ulotka
Ibum forte skład
Ibum forte dawkowanie
Ibum forte przeciwwskazania
Ibum forte cena
Ibum forte zamienniki
Ibum forte zamiennik
Ibum forte odpowiednik
Ibum forte tańszy zamiennik
Ibum forte czy działa
ból zatok gorączka grypa przeziębienie na ból gardła gardło na ból zatok na ból głowy zatoki przeciwgorączkowe na gorączke temperatura wysoka tempertura
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze peelingi do twarzy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Ibum forte

Dodano: 17 Maj 2016
Autor: Magda
Ocena:
Stosowałam ibum forte na gorączkę i jego działanie naprawdę jest w porządku, niska cena, wiec warto.
Odpowiedź
Dodano: 14 Marzec 2016
Autor: Aneta
Ocena:
O ibum forte opinie mam dobrą, lek pomocny przy bólach nie zbyt uporczywych.
Odpowiedź
Dodano: 23 Marzec 2015
Autor: Kanonierka
Ocena:
Stosuje jedynie na ból zębów, co często mi się zdarza, likwiduje ból, ale dopiero po jakimś czasie
Odpowiedź
Dodano: 07 Marzec 2015
Autor: Oliwia
Ocena:
Ibum pomaga mężowi na ból kręgosłupa, mnie na bóle głowy o zębów a córce w bólach menstruacyjnych. Lek dla całej rodziny. Polecam.
Odpowiedź
Dodano: 05 Marzec 2015
Autor: RAwika
Ocena:
Ibum forte zawsze skutecznie pomaga mojemu mężowi w bólu kmącyręgosłupa i w tak zwanych korzonkach. Jest środkiem szybko i długo działającym.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibum forte

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach