45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Ibum Extra

Ibum ExtraIbum Extra
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: HASCO-LEK
Postać: tabletki
Cena: 7.98 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ibum Extra

Ibum Extra, 200 mg+30 mg, tabletki powlekane, 20 szt

Ibum Extra to lek wykazujący skojarzone działanie przeciwzapalne z pseudoefedryną. Ma właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Pseudoefedryna jest lekiem, który zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Udrażnia również nos i zatoki, zmniejszając tym samym ilość wydzieliny.

Skład

1 tabletka zawiera:
substancje czynne: ibuprofen 200 mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg
substancje pomocnice: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, otoczka: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, lak żółcieni pomarańczowej.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on działanie przeciwbólowe przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, pochodną kwasu propionowego, o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Pseudoefedryna jest lekiem sympatykomimetycznym, co oznacza, ze działając na receptory adrenergiczne w mięśniach gładkich naczyń krwionośnych obkurcza naczynia i w rezultacie zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, udrożniając go wraz z zatokami obocznymi, zmniejszając tym samym ilość wydzieliny.

Wskazania

Szczególnie wskazane jest stosować preparat w przypadku występowania bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego między innymi bólów głowy, w tym migrenbólów zębówmięśniowychstawowych i kostnychbólów po urazachnerwobólówbólów towarzyszących przeziębieniu i grypiebolesnego miesiączkowania oraz w stanach gorączkowych różnego pochodzenia, w przebiegu grypyprzeziębienia lub innych chorób zakaźnych.

Dawkowanie

Lek należy stosować doustnie.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat powinni przyjmować od 1 do 2 tabletek co 4 godziny po posiłku, maksymalna dzienna dawka to 6 tabletek.
Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wcześniej występująca nadwrażliwość (skurcz oskrzeli, nieżyt nosa lub pokrzywka) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, nadciśnienie, dławica piersiowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci poniżej 12 rż.

Działania niepożądane:

  • Ibuprofen może powodować: nieswoiste reakcje alergiczne i anafilaktyczne, nadreaktywność układu oddechowego (w tym nasilenie lub napad astmy, skurcz oskrzeli, duszność), wysypkę skórną, świąd, pokrzywkę, plamicę, obrzęk naczynioruchowy, martwicę brodawek nerkowych, która może prowadzić do niewydolności nerek, zaburzenia czynności wątroby, ból i zawroty głowy, zaburzenia słuchu; rzadko mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, niestrawność, trombocytopenia; bardzo rzadko: choroba wrzodowa, krwawienia z przewodu pokarmowego, pęcherzowe zapalenie skóry (w tym złuszczające zapalenie skóry i rumień wielopostaciowy).
  • Pseudoefedryna może powodować: niestrawność, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, krwawienia, wysypki, nudności, wymioty, nadmierne pocenie, zawroty głowy, wzmożone pragnienie, tachykardię, okresowe bóle, zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność; rzadko: niekontrolowane wydalanie moczu, osłabienie mięśni, drżenie, lęk, omamy, trombocytopenię.

 

 

Ibum Extra opinia
Ibum Extra opinie
Ibum Extra ulotka
Ibum Extra skład
Ibum Extra dawkowanie
Ibum Extra przeciwwskazania
Ibum Extra cena
Ibum Extra zamienniki
Ibum Extra zamiennik
Ibum Extra odpowiednik
Ibum Extra tańszy zamiennik
Ibum Extra czy działa
przeciwgorączkowe na gorączke temperatura wysoka tempertura ból zatok gorączka zatoki grypa przeziębienie na ból zatok na ból głowy
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze oleje macadamia - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Ibum Extra

Dodano: 16 Maj 2016
Autor: Irmina
Ocena:
Kupiłam ibum extra bo skład ma złożony z dwóch składników, działanie nawet niezłe choć chyba jednak wolę zwykłą wersję .
Odpowiedź
Dodano: 14 Marzec 2016
Autor: Wandzia
Ocena:
Dla mnie ibum extra ma dobre działanie do umiarkowanego bólu.
Odpowiedź
Dodano: 03 Luty 2016
Autor: Sandra, 32
Ocena:
Wybierając lek przeciwbólowy od ibum extra wolę jednak zwykły ibum który ma podobne działanie ale jego cena jest o wiele niższa.
Odpowiedź
Dodano: 13 Sierpień 2015
Autor: ernest
Ocena:
słaby, z moimi zatokami sobie nie poradził,brałem ten, bo był w domu, a jak poszedłem do apteki i kupiłem inny, to od razu poczułem ulgę
Odpowiedź
Dodano: 09 Marzec 2015
Autor: Cicha Katy
Ocena:
poleciła mi go farmaceutka, spróbowałam i nie żałuję, u mnie zadzialal przy zatkanym nosie, mogę go śmiało polecić innym
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibum Extra

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach