41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Hypnogen

HypnogenHypnogen
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 19.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Hypnogen, 10 mg, tabletki powlekane, 20 szt.
Działanie: nasenne
Ulotka:

Opis i skład produktu Hypnogen

Lek na receptę stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności.

Dawkowanie:

Doustnie. Preparat należy przyjmować bezpośrednio przed udaniem się na spoczynek. Dawkę i częstotliwość stosowania określa lekarz. Zaleca się stopniowe odstawianie leku. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Alkohol nasila działanie nasenne zolpidemu. Zalecany czas stosowania leku wynosi od kilku dni do 2 tygodni (maksymalnie - 4 tygodni). Nie stosować u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Często stłumienie emocji, dezorientacja, senność następnego dnia, ból głowy, oszołomienie, zmniejszenie czujności, niepamięć, podwójne widzenie, zawroty głowy, reakcje skórne. Niezbyt często: biegunka, nudności, wymioty, zmęczenie, osłabienie mięśni. Przy stosowaniu benzodiazepin oraz preparatów podobnych do benzodiazepin stwierdzono występowanie reakcji paradoksalnych (m.in. niepokój ruchowy, pobudzenie, rozdrażnienie, agresywność, urojenia, furia, koszmary senne, wzmożona bezsenność, omamy, psychozy, nieadekwatne zachowania) - w razie ich występowania należy przerwać leczenie. Stosowanie preparatu (nawet w dawkach terapeutycznych) może prowadzić do uzależnienia fizycznego i psychicznego. Przerwanie leczenia może prowadzić do zespołu odstawienia lub zespołu nawrotu bezsenności. W trakcie leczenia nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy miewasz napady bezdechu sennego, chorujesz na miastenię (nużliwość mięśniową), masz schorzenia wątroby, depresję, jesteś uzależniony od alkoholu. Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy (neuroleptyki, leki nasenne, leki przeciwlękowe, leki przeciwdepresyjne, narkotyczne leki przeciwbólowe, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie należy stosować w ciąży (szczególnie w I trymestrze) oraz w okresie karmienia piersią.

Hypnogen opinia
Hypnogen opinie
Hypnogen ulotka
Hypnogen skład
Hypnogen dawkowanie
Hypnogen przeciwwskazania
Hypnogen cena
Hypnogen zamienniki
Hypnogen zamiennik
Hypnogen odpowiednik
Hypnogen tańszy zamiennik
Hypnogen czy działa
lek na bezsenność nie mogę spać nie mogę zasnąć cierpię na bezsenność jak się leczy bezsenność doskwiera mi bezsenność nie śpię bezsenność
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Hypnogen

Dodano: 04 Marzec 2017
Autor: PIOTR
Ocena:
ostrzegam wszystkich stosujących ten "lek" , jest silnie uzależniający. dziwne ale lekarze nie ostrzegają przed możliwością uzależnienia się od tego produktu. Ten produkt to typowy przykład na to jak perfidne są firmy farmaceutyczne które kosztem naszego zdrowia zarabiają duże pieniądze. Jeżeli chcesz go stosować to rób to bardzo ostrożnie i tylko maksymalnie przez 7 dni , po jednej tabletce przed snem. Ale najlepiej to wcale. Wiem , bo doprowadził mnie prawie na samo dno. Na szczęście cudem z tego wyszedłem i nawet gdybym miał nie spać całą noc to nigdy do tego nie wrócę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Hypnogen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach