41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Hydrocortisonum Jelfa

Hydrocortisonum JelfaHydrocortisonum Jelfa
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 16.77 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20 mg, tabletki, 20 szt.
Działanie: immunosupresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Hydrocortisonum Jelfa

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu substytucyjnym pierwotnej i wtórnej niedoczynności nadnerczy (choroby Addisona, po obustronnej adrenalektomii, po przewlekłej kortykoterapii i w czasie leczenia inhibitorami steroidogenezy, w przebiegu niedoczynności przysadki mózgowej).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. W trakcie leczenia nie wolno stosować szczepionek zawierających żywe drobnoustroje. W trakcie trwania terapii nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Po długotrwałym stosowaniu: hamowanie wydzielania kortykotropiny i endogennych hormonów steroidowych przez nadnercza (posteroidowa niedoczynność kory nadnerczy). Objawy zespołu Cushinga: purpurowe rozstępy i zmiany troficzne skóry, skaza naczyniowa, trądzik, nadmierne owłosienie, zmiana sylwetki ciała, zaniki mięśni, nadciśnienie tętnicze, obrzęki, obniżenie poziomu potasu , zaburzenia tolerancji glukozy do cukrzycy posteroidowej, osteoporoza, zaburzenia miesiączkowania, impotencja. Martwica kości, zaćma, jaskra, owrzodzenie żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego, zapalenie trzustki. Zaburzenia immunologiczne: spadek odporności organizmu, podatność na infekcje, grzybice, zaburzenia gojenia ran. U dzieci - zahamowanie wzrastania. Zaburzenia równowagi, mrowienia, psychozy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, przyjmujesz: leki nasenne (barbiturany), glutetimid, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, przeciwhistaminowe, efedrynę, hormonalne środki antykoncepcyjne, leki przeciwbólowe, kwas acetylosalicylowy, steroidy anaboliczne, glikozydy  naparstnicy, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwcukrzycowe, somatotropinę, leki moczopędne, leki przeczyszczające i amfoterycynę B. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Hydrocortisonum Jelfa zamienniki
Hydrocortisonum Jelfa zamiennik
Hydrocortisonum Jelfa odpowiednik
Hydrocortisonum Jelfa tańszy zamiennik
Hydrocortisonum Jelfa czy działa
Hydrocortisonum Jelfa opinia
Hydrocortisonum Jelfa opinie
Hydrocortisonum Jelfa skład
Hydrocortisonum Jelfa ulotka
Hydrocortisonum Jelfa dawkowanie
Hydrocortisonum Jelfa przeciwwskazania
Hydrocortisonum Jelfa cena
niedoczynność przysadki mózgowej pierwotna niedoczynność nadnerczy wtórna niedoczynność nadnerczy obustronna adrenalektomia choroba Addisona hormonalne nadnercza niedoczynność nadnerczy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Hydrocortisonum Jelfa

Dodaj opinię o Hydrocortisonum Jelfa

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach