44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Hydrocortisonum AFP

Hydrocortisonum AFPHydrocortisonum AFP
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem
Cena: 4.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1%, (10 mg/g), krem, 15g
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Hydrocortisonum
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Hydrocortisonum AFP

 

Lek na eceptę stosowany w łojotokowym zapaleniu skóry, atopowym zapaleniu skóry, liszaju pokrzywkowym, wyprysku kontaktowym alergicznym, liszaju płaskim.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, nanosić niewielką ilość preparatu na chorobowo zmienioną skórę. Częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Nie stosować kremu pod opatrunkiem okluzyjnym. Nie stosować długotrwale - nie stosować produktu leczniczego bez przerwy dłużej niż 2 tygodnie. Na skórę twarzy nie stosować dłużej niż 7 dni. W ciągu tygodnia można zużyć nie więcej niż 1 tubę kremu.   Uwaga! U dzieci powyżej 2 lat stosować ostrożnie, na niewielką powierzchnię skóry; nie stosować na skórę twarzy.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat stosowany długotrwale może powodować zanikowe zapalenie skóry, plamicę posteroidową, trądzik posteroidowy, teleangiektazje (trwale rozszerzone drobne naczynia krwionośne, które prześwitują przez naskórek), rozstępy, podrażnienie skóry, nadmierną suchość skóry, wtórne zakażenia. W wyniku wchłaniania produktu leczniczego do krwi mogą również wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane hydrokortyzonu octanu. Występują one przede wszystkim w przypadku długotrwałego stosowania produktu leczniczego, stosowania go na dużą powierzchnię skóry, w miejscach, takich jak fałdy skórne, pachwiny, pod opatrunkiem okluzyjnym lub w przypadku stosowania u dzieci.   Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na octan hydrokortyzonu, inne kortykosteroidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, w wirusowych (np. ospa wietrzna, opryszczka zwykła), grzybiczych lub bakteryjnych zakażeniach skóry, trądziku pospolitym, trądziku różowatym, zapaleniu skóry wokół ust, po szczepieniach ochronnych.   Gdy stosujesz inne leki dermatologiczne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przepuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży tylko krótkotrwale, na małą powierzchnię skóry, jeżeli korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Hydrocortisonum AFP opinia
Hydrocortisonum AFP opinie
Hydrocortisonum AFP ulotka
Hydrocortisonum AFP skład
Hydrocortisonum AFP dawkowanie
Hydrocortisonum AFP przeciwwskazania
Hydrocortisonum AFP cena
Hydrocortisonum AFP zamienniki
Hydrocortisonum AFP zamiennik
Hydrocortisonum AFP odpowiednik
Hydrocortisonum AFP tańszy zamiennik
Hydrocortisonum AFP czy działa
atopowe zapalenie skóry łojotokowe zapalenie skóry liszaj płaski zapalenie skóry liszaj liszaj pokrzywkowy wyprysk kontaktowy wyprysk alergiczny
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Hydrocortisonum AFP

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: jania
Ocena:
jest to krem który stosuje jak tylko na mojej skórze pojawią się krostki, czy wysypka, czy też swędzenie, nigdy mnie nie zawiódł, zawsze mam go w mojej domowej apteczce, i mogę użyć w razie potrzeby
Odpowiedź

Dodaj opinię o Hydrocortisonum AFP

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach