39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Helicid Control

Helicid ControlHelicid Control
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Suplement diety
Producent: ZENTIVA
Postać: kapsułki
Cena: 15.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Helicid Control

Helicid Control, 28 kapsułek

Helicid Control- lek zawierający substancję czynną - omeprazol. Polecany jest dla osób dorosłych w leczeniu krótkoterminowym objawów refluksu żołądkowo-przełykowego.

Skład

Substancją czynną leku jest omeprazol w postaci soli sodowej omeprazolu w ilości odpowiadającej 10 mg omeprazolu.

Pozostałe składniki to: sacharoza ziarenka, laktoza bezwodna, hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, disodu fosforan dwunastowodny, trietylu cytrynian, talk, kwasu metakrylowego-etylu akrylanu kopolimer (1:1). Skład otoczki: żelaza tlenek czarny, żelaza tlenek czerwony, tytanu dwutlenek, żelaza tlenek żółty, żelatyna.

Dawkowanie

Należy stosować według zaleceń lekarza. Zwykle stosowana dawka to dwie kapsułki po 10 mg raz dziennie przez 14 dni. Jeżeli objawy nie ustąpią po tym czasie należy skontaktować się z lekarzem.

W celu uzyskania najlepszych efektów może być konieczne przyjmowanie leku przez 2-3 kolejne dni.

Sposób przyjmowania leku

  • Należy przyjmować kapsułki rano.
  • Kapsułki można przyjmować w czasie posiłku lub na czczo.
  • Należy połykać kapsułki w całości, popijając połową szklanki wody. Nie wolno żuć ani kruszyć kapsułek. Jest to ważne, ponieważ kapsułki zawierają powlekane peletki, które zapobiegają rozkładowi leku przez kwas zawarty w żołądku. Jest ważne, aby peletki nie uległy uszkodzeniu.

Działanie

Helicid zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej". Ich działanie opiera się na zmniejszaniu ilości kwasu wydzielanego w żołądku.

Wskazania

Lek Helicid Control polecany jest dla pacjentów dorosłych w leczeniu krótkoterminowym objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (np. zgagi i zarzucania kwaśnej treści żołądkowej do przełyku).

Helicid Control zamiennik
Helicid Control odpowiednik
Helicid Control tańszy zamiennik
Helicid Control czy działa
Helicid Control opinie
Helicid Control ulotka
Helicid Control skład
Helicid Control dawkowanie
Helicid Control przeciwwskazania
Helicid Control cena
Helicid Control zamienniki
zgaga i nadkwaśność dolegliwości żołądkowe refluks żołądkowy suplementy diety suplement diety na dolegliwości żołądkowe tabletki na zgagę
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Helicid Control

Dodaj opinię o Helicid Control

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach