40 767 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 699 produktów w 204 kategoriach

GuajaVis

GuajaVis, syrop (Vis) 150 gGuajaVis, syrop (Vis) 150 g
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Postać: syrop
Cena: 6.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu GuajaVis

GuajaVis, syrop (Vis) 150 g

GuajaVIS jest lekiem stosowanym w leczeniu kaszlu.

Skład

1g syropu zawiera 20mg gwajafenezyny.

5ml (6,25g)syropu zawiera 125mg gwajafenezyny, etylu hydroksybenzoesan, czerwień koszenilową, około 187mg etanolu oraz 0,33 jednostek chlebowych sacharozy (3412,5mg sacharozy)aromat rumowy, wodę oczyszczoną.

Działanie

Syrop pobudza wydzielanie śluzu w oskrzelach oraz zmniejsza gęstość i lepkość wydzieliny oskrzelowej ułatwiając jej odkrztuszanie.

Wskazania

W składzie leku jest gwajafenezyna o działaniu wykrztuśnym: zwiększa wydzielanie śluzu w oskrzelach oraz zmniejsza gestośći lepkość wydzieliny oskrzelowej, ułatwiając jej odkrztuszanie.

Dawkowanie

Dzieci od 6 do 12 lat powinny przyjmować  1 łyżeczkę syropu 3-4 razy dziennie.

Osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12lat- 1 łyżka stołowa syropu 3 do 4 razy na dobę.

Syrop należy zażywać po jedzeniu, popijając małą ilością płynuzy na dobę.

Przeciwwskazania

Nie nalezy zażywac leku GujaVIS syrop, jeśli wystepuje nadwrażliwość na gwajafenezyne lub którykolwiek składnik leku.

Zachować szczególną ostrożność stosując u pacjentów z niewydolnością wątroby, w alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniem mózgu, chorobach psychicznych, ponieważ preparat zawiera alkohol. GuajaVIA należy stosować ostrożnie u pacjentów z nadciśnieniem, chorobami serca, cukrzycą, chorobami naczyń obwodowych, przerostem gruczołu krokowego i jaskrą. Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat. Leku nie należy stosować w astmie oskrzelowej, przewlekłym zapaleniu oskrzeli, rozedmie płuc oraz w przewlekłym kaszlu wystepującym u palaczy tytoniu. Jeśli kaszel utrzymuje się przez dłużej niż tydzień, powraca lub towarzyszy mu gorączka, wysypka, przewlekły ból głiwy należy zaprzestać stosowania preparatu i zasięgnąć porady lekarza gdyż taki kaszel może być objawem poważnych schorzeń.

Ze względu na zawartość cukru należy zachować ostrożność u chorych na cukrzycę, u osób z glukozo-galaktozowym zespołem złego wchłaniania, w nietolerancji fruktozy lub u osób z niedoborem sacharazo-izomaltazy.

Gwajafenezyny nie należy podawać jednocześnie z dekstrometorfanem u pacjentów przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy. Gwajafenezyna i (lub) jej metabolity moga wpływać na wynik oznaczeń kwasu 5-hydroksy-indolooctowego oraz kwasu wanilinomigdałowego, nie powodując jednak fałszywych, pozytywnych wyników u osób zdrowych.

Leku nie należy stosowac w czasie ciaży i karmienia piersią gdyż zawiera alkohol.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko może powodować uczucie dyskomfortu w żołądku, nudności, biegunki, zawroty głowy, bóle głowy, wymioty, wysypkę skórną, pokrzywkę.

W przypadku wystąpienia wymienionych działań niepożądanych należy odstawić lek i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Uwagi

Wpływ leku na prowadzenie pojazdów:
15ml (łyżka stołowa) syropu, pojedyncza dawka dla dorosłych zawiera około 562mg etanolu. Stosowanie leku osłabia zdolność kierowania pojazdami mechanicznym, obsługi maszyn będących w ruchu, a także zmniejsza sprawność psychoruchową.

GuajaVis zamienniki
GuajaVis zamiennik
GuajaVis odpowiednik
GuajaVis tańszy zamiennik
GuajaVis czy działa
GuajaVis opinia
GuajaVis opinie
GuajaVis ulotka
GuajaVis skład
GuajaVis dawkowanie
GuajaVis przeciwwskazania
GuajaVis cena
guajavis syrop
syrop na kaszel lek na kaszel syrop wykrztuśny jak wyleczyć kaszel syrop ułatwiający odkrztuszanie jaki kupić syrop na kaszel co podać na kaszel
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o GuajaVis

Dodano: 10 Styczeń 2016
Autor: magda
Ocena:
według mnie guajavis syrop nie jest najlepszym lekiem na kaszel, słabo pomaga.
Odpowiedź
Dodano: 14 Listopad 2015
Autor: kruszynka
Ocena:
guajavis syrop dostałam od lekarza i nawet nieźle się sprawdził, zaskoczyła mnie cena, a i sama nazwa była dla mnie nowa.
Odpowiedź
Dodano: 13 Listopad 2015
Autor: Ela
Ocena:
Polecam syrop GuajaVis. Moim zdaniem to bardzo dobry lek o działaniu wykrztuśnym, który dodatkowo jest tani, co stanowi kolejny jego plus.
Odpowiedź

Dodaj opinię o GuajaVis

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 767 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 699 produktów w 204 kategoriach