39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

GRISEOFULVIN FORTE

Griseofulvin Forte tabletki 125mgGriseofulvin Forte tabletki 125mg
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: lek na receptę
Postać: tabletki
Ulotka:

Opis i skład produktu GRISEOFULVIN FORTE

Griseofulvin Forte tabletki 125mg

Griseofulvin Forte to lek, w którym substancją czynną jest griseofulvin. Stosowany na infekcje grzybicze włosów, skóry i paznokci, w przypadku, gdy leczenie zewętrzne zawiodło.

Dawkowanie:

Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj tabletki stosuje się w dawce 500 mg dziennie dla pacjentów dorosłych w dawce jednorazowej lub podzielonej. Dzieciom podaje się 10 mg/kg wagi ciała dziennie. Maść - smarować miejsca zakażone według zaleceń lekarza.

Działania niepożądane:

1/100- * Bóle głowy, które jednak zanikają w miarę kontynuowania leczenia. 1/1000- * Zaburzenia trawienne. * Splątanie, zawroty głowy. * Zmęczenie. * Depresja. <1/1000- * Zmiany w obrazie krwi. * Wysypka. * Zwiększona wrażliwość na światło słoneczne. * Grzybica jamy ustnej. * Zaburzenia w koordynacji ruchów. * Zaburzenia czucia w rękach i nogach. * Uaktywnienie choroby tkanki łącznej (lupus erytematosus).

Ostrzeżenie:

Griciny nie wolno podawać w zaburzonej funkcji wątroby, porfirii oraz w chorobach tkanki łącznej (lupus erytematosus). Osoby pozostające na długotrwałym leczeniu Griciną powinny przechodzić regularne kontrole krwi oraz funkcji wątroby. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ lek wzmaga działanie alkoholu. Raportowano zaburzenia menstruacyjne oraz przypadki ciąży mimo stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych w trakcje kuracji Griciną, należy zatem w tym okresie stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne. Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Gricin podaje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji Griciną należy omówić z lekarzem

Ciąża i karmienie:

Ryzyko uszkodzenia płodu. Nie wolno stosować leku podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

GRISEOFULVIN FORTE tabletki 125mg przeciwwskazania
GRISEOFULVIN FORTE tabletki 125mg cena
GRISEOFULVIN FORTE zamienniki
GRISEOFULVIN FORTE zamiennik
GRISEOFULVIN FORTE odpowiednik
GRISEOFULVIN FORTE tańszy zamiennik
GRISEOFULVIN FORTE czy działa
GRISEOFULVIN FORTE tabletki 125mg opinia
GRISEOFULVIN FORTE tabletki 125mg opinie
GRISEOFULVIN FORTE tabletki 125mg ulotka
GRISEOFULVIN FORTE tabletki 125mg skład
GRISEOFULVIN FORTE tabletki 125mg dawkowanie
infekcje grzybicze grzybica skóry grzybica paznokci griseofulvin jak leczyć infekcje grzybicze
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o GRISEOFULVIN FORTE

Dodano: 04 Styczeń 2016
Autor: Tadeusz
Ocena:
Lekarz zapisał mi tabletki GRISEOFULVIN FORTE na grzybicę paznokci. Leczenie było długie, ale wreszcie pozbyłem się tego paskudztwa.
Odpowiedź

Dodaj opinię o GRISEOFULVIN FORTE

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach