41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Ginkofar Extra

Ginkofar ExtraGinkofar Extra
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BIOFARM
Postać: tabletki powlekane
Cena: 43.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ginkofar Extra

Ginkofar Extra, 60 tabletek

Ginkofar Extra to lek poprawiający zdolności poznawcze u osób starszych, przeciw osłabieniu pamięci i sprawności umysłowej.

Skład Ginkofar Extra:

Substancja czynna leku: suchy wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Każda tabletka powlekana zawiera 240 mg. kwantyfikowanego suchego wyciągu z liści miłorzębu (Ginkgo biloba L., folium) (35 - 67 : 1), co odpowiada: 52,8 do 64,8 mg. flawonoidów w przeliczeniu na glikozydy flawonowe, 6,72 do 8,16 mg. ginkgolidów A, B i C, 6,24 do 7,68 mg. bilobalidu. Rozpuszczalnik używany do pierwszej ekstrakcji: aceton 65% v/v. Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3000, tlenek żelaza żółty (E172), talk.

Właściwości:

Ginkofar Extra zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który zwiększa tolerancję tkankową, zwłaszcza mózgu na niedotlenienie. Ginkofar Extra redukuje uwarunkowane wiekowo zmniejszanie receptorów cholinergicznych i adrenergicznych alfa2, poprawia zdolność uczenia się i zapamiętywania, niweluje skurcz naczyń, łagodzi lepkość krwi i agregację krwinek, co prowadzi do powiększenia mikrokrążenia tkankowego krwi.

Przeznaczenie:

Lek Ginkofar Extra przeznaczony jest do leczenia oraz w profilaktyce zaburzeń krążenia mózgowego i obwodowego, gdy wystąpi miażdżyca naczyń oraz związane z nią objawy m.in.: słabsza koncentracja myślowa, trudności w zapamiętywaniu, zawroty i bóle głowy, szumy w uszach, nieprawidłowości w ukrwieniu kończyn dolnych (zimne i bolące stopy), pogorszenie słuchu i wzroku.

Przeciwwskazania:

Leku Ginkofar Extra nie należy stosować w ciąży, u dzieci i młodzieży oraz w przypadku złej tolerancji i nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Wyciągu z liści miłorzębu japońskiego nie należy stosować jednoczenie z długą terapią z aspiryną, warfaryną oraz diuretykami tiazydowymi.

Działania niepożądane:

Rzadko pojawiać się mogą dolegliwości żołądkowo-jelitowe. U osób szczególnie wrażliwych mogą wystąpić bóle głowy, krwawienia, wysypki skórne, rumień, świąd.

Dawkowanie:

Spożywać 1 tabletkę w ciągu dnia, popijając wodą. Kuracja powinna trwać mimimum 8 tygodni w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Ginkofar Extra opinie
Ginkofar Extra ulotka
Ginkofar Extra skład
Ginkofar Extra dawkowanie
Ginkofar Extra przeciwwskazania
Ginkofar Extra cena
Ginkofar Extra zamienniki
Ginkofar Extra zamiennik
Ginkofar Extra odpowiednik
Ginkofar Extra tańszy zamiennik
Ginkofar Extra czy działa
zdolności poznawcze zapamiętywanie problemy z pamięcią krążenie mózgowe osłabiona pamięć sprawny umysł
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ginkofar Extra

Dodano: 03 Sierpień 2016
Autor: Zenek
Ocena:
Brałem to na zalecenie lekarza, ale cena nie na moją kieszeń więc znalazłem tańszy zamiennik.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ginkofar Extra

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach