41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Gentamicin 0,3%

Gentamicin 0,3%Gentamicin 0,3%
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 5.18 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: krople do oczu, 5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Gentamicinum
Działanie: antybiotyk
Ulotka:

Opis i skład produktu Gentamicin 0,3%

Lek na receptę stosowany w ostrym i przewlekłym zapaleniu spojówek, krawędzi powiek, woreczka łzowego, zapalenie i owrzodzenie rogówki; profilaktycznie po zabiegach operacyjnych na gałce ocznej.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Nie stosować długotrwale ze względu na rozwijającą się oporność bakterii.   Uwaga! Soczewki kontaktowe należy zdjąć przed podaniem leku i założyć co najmniej 15 minut po podaniu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy pieczenie, łzawienie, zaczerwienienie spojówek, przejściowo niewyraźne widzenie, reakcje alergiczne. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do grzybiczego owrzodzenia rogówki, nadkażeń bakteryjnych.   Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki aminoglikozydowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy przyjmujesz inne leki. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższą potencjalne ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Gentamicin 0,3% opinia
Gentamicin 0,3% opinie
Gentamicin 0,3% skład
Gentamicin 0,3% ulotka
Gentamicin 0,3% dawkowanie
Gentamicin 0,3% przeciwwskazania
Gentamicin 0,3% cena
Gentamicin 0,3% zamienniki
Gentamicin 0,3% zamiennik
Gentamicin 0,3% odpowiednik
Gentamicin 0,3% tańszy zamiennik
Gentamicin 0,3% czy działa
oczy zapalenie rogówki gałka oczna owrzodzenie rogówki profilaktycznie zapalenie woreczka łzowego zabiegi na gałce ocznej zapalenie spojówek
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Gentamicin 0,3%

Dodaj opinię o Gentamicin 0,3%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach