40 671 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Gemipar 125

Gemipar 125Gemipar 125
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: GEMI
Postać: czopki doodbytnicze
Cena: 4.92 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii przeciwbólowe

Opis i skład produktu Gemipar 125

Gemipar 125, czopki doodbytnicze, 10 szt.

To czopki dla dzieci w wieku od 1 roku do 6 lat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład:

1 czopek zawiera 125 mg. paracetamolu.

Właściwości:

Gemipar 125 bazuje na 125 mg. paracetamolu w 1 czopku. Paracetamol wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Podany doodbytniczo charakteryzuje się dobrą wchłanialnością. Działanie eliminujące ból utrzymuje się 4-6 godzin, a działanie redukujące gorączkę 6-8 godzin po zastosowaniu.

Przeznaczenie:

Do stosowania w celu krótkotrwałego leczenia bólu o małym i umiarkowanym stopniu nasilenia, zalecane na ból głowy, zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych, gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy u dzieci, które nie mogą przyjmować paracetamolu doustnie np. z powodu nudności lub wymiotów.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność nerek. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby. Choroba alkoholowa. I trymestr ciąży.

Działania niepożądane:

Rzadko: reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, napady astmy oskrzelowej, zmniejszenie ciśnienia tętniczego aż do objawów wstrząsu); zaburzenia żołądka i jelit (nudności, wymioty); objawy uszkodzenia wątroby, zaburzenia nerek i dróg moczowych (kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek). Bardzo rzadko: agranulocytoza, trombocytopenia, methemoglobinemia.

Dawkowanie:

Dzieci w wieku 1-3 lat: podawać 1 czopek jednorazowo.

Dzieci w wieku 4-6 lat: stosować 1-2 czopki jednorazowo.

Dopuszcza się stosowanie co 4 godziny, maksymalnie 4 razy na dobę.

Gemipar 125 opinia
Gemipar 125 opinie
Gemipar 125 ulotka
Gemipar 125 skład
Gemipar 125 dawkowanie
Gemipar 125 przeciwwskazania
Gemipar 125 cena
Gemipar 125 zamienniki
Gemipar 125 zamiennik
Gemipar 125 odpowiednik
Gemipar 125 tańszy zamiennik
Gemipar 125 czy działa
przeciwbólowe przeciwgorączkowe czopki z paracetamolem dla dzieci paracetamol w czopkach przeziębienie u dziecka gorączka czopki przeciwgorączkowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Gemipar 125

Dodano: 15 Marzec 2016
Autor: Kamila
Ocena:
Gemipar czopki na gorączkę u dzieci kupiłam raz w aptece. Po ich zastosowaniu sytuacja poprawiła się po długim okresie oczekiwania, jak porównuję z innymi środkami. Zatem czas działania za długi.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Gemipar 125

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 671 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach