39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Funtrol

FuntrolFuntrol
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: lakier do paznokci
Cena: 51.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 5 ml, 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 2,5 ml
Działanie: przeciwgrzybicze
Ulotka:

Opis i skład produktu Funtrol

Lek na receptę przeznaczony w terapii zakażeń grzybiczych paznokci.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania preparatu i czas trwania leczenia ustala lekarz. Przed pierwszym zastosowaniem, należy dokładnie spiłować zakażone miejsca na paznokciu, w tym jego powierzchnię, za pomocą załączonego pilniczka do paznokci.  Następnie zastosować jeden z załączonych wacików (lub zmywacz do paznokci) do oczyszczenia powierzchni paznokcia. Zanurzyć jeden z aplikatorów wielokrotnego użytku w butelce z lakierem do paznokci. Nie wolno wycierać lakieru o krawędź butelki przed jego nałożeniem. Stosować lakier równomiernie na całej powierzchni paznokcia. Należy powtórzyć ten krok dla wszystkich zmienionych chorobowo paznokci. Pozostawić lakier na leczonym paznokciu (lub paznokciach) do wyschnięcia przez około 3 minuty. Załączone aplikatory są wielokrotnego użytku. Jednak ważne jest, by je dokładnie wyczyścić po zakończeniu każdego zastosowania w celach leczniczych, używając tego samego wacika, którym wcześniej czyszczono paznokieć. Należy unikać dotykania wacikiem paznokci, które dopiero co pokryto lakierem leczniczym. Szczelnie zamknąć butelkę z lakierem. Przed ponownym zastosowaniem lakieru, najpierw należy usunąć z paznokci starą warstwę lakieru za pomocą gazika, a następnie znów opiłować paznokcie, jeśli jest to konieczne. Nałożyć ponownie lakier w sposób opisany powyżej. Po wyschnięciu lakier do paznokci jest odporny na działanie mydła i wody, więc pacjent może normalnie myć dłonie i stopy. Jeśli pacjent musi użyć środków chemicznych takich jak rozcieńczalniki do farb lub benzyna lakowa, powinien zakładać gumowe lub inne nieprzepuszczalne (wodoodporne) rękawiczki, by chronić warstwę lakieru na paznokciach. Uwaga! Nie należy stosować kosmetycznych lakierów do paznokci lub naklejać sztucznych paznokci w trakcie stosowania leku Funtrol.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: odbarwienie paznokci, poluzowanie paznokci lub rozpocząć się oddzielanie od łożyska paznokcia. Bardzo rzadko: uczucie pieczenia lub skórne reakcje uczuleniowe (kontaktowe zapalenie skóry) w okolicy paznokcia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku, cukrzycę, osłabienie układu immunologicznego, słabe krążenie krwi w rękach i stopach. Gdy stosujesz inne leki. Można stosować lakier do paznokci podczas stosowania innych leków. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Funtrol skład
Funtrol dawkowanie
Funtrol przeciwwskazania
Funtrol cena
Funtrol zamienniki
Funtrol zamiennik
Funtrol odpowiednik
Funtrol tańszy zamiennik
Funtrol czy działa
Funtrol opinia
Funtrol opinie
Funtrol ulotka
grzybica grzybica paznokci lakier na grzybicę paznokci co na grzybicę paznokci co na grzybicę grzybicze zakażenia grzybicze problemy grzybicze dolegliwości
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Funtrol

Dodano: 30 Lipiec 2015
Autor: Luizka
Ocena:
bardzo powolna kuracja jak u mnie i do tego nie tania, ale zużyję produkt do końca
Odpowiedź

Dodaj opinię o Funtrol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach