45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Fostex

FostexFostex
(8 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol
Cena: 186.25 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (100 mcg+6mcg/dawkę), aerozol, 180 dawek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Beclometasoni dipropionas + Formoterolum
Działanie: przeciwastmatyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Fostex

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu astmy wymagającego zastosowania produktu złożonego. Uwaga! Lek nie jest przeznaczony do leczenia ostrych napadów astmy.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować codziennie, nawet w okresie bez objawów astmy. Nie przerywać nagle leczenia.   Przed pierwszym użyciem inhalatora, lub jeśli inhalator nie był używany przez 14 dni lub dłużej, należy wykonać jedno rozpylenie w powietrze w celu upewnienia się, czy urządzenie działa prawidłowo. Zdjąć wieczko ochronne z ustnika i sprawdzić, czy ustnik jest czysty i pozbawiony kurzu lub innych zanieczyszczeń. Wykonać wydech głęboki i powolny. Trzymać pojemnik w pozycji pionowej, trzonem skierowanym do góry i następnie umieścić ustnik między wargami. Nie zaciskać na nim zębów. W tym samym czasie wykonać i powolny wdech przez usta. Po rozpoczęciu wdechu nacisnąć górną część inhalatora w celu uwolnienia jednego rozpylenia leku. Wstrzymać oddech tak długo jak to możliwe, a następnie wyjąć inhalator z ust i wykonać powolny wydech. Nie należy wykonywać wydechu do inhalatora. Po zakończeniu inhalacji należy przepłukać jamę ustną wodą lub umyć zęby.   Uwaga! Ze względu na brak danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zapalenie gardła, osłabienie głosu, ból głowy. Niezbyt często: grypa, zakażenia grzybicze jamy ustnej, kandydoza pochwy, zapalenie błony śluzowej żołądka i jelit, zapalenia zatok, zmiany obrazu krwi, alergiczne zapalenie skóry, niski poziom potasu i/lub glukozy we krwi, niepokój ruchowy, drżenie, zawroty głowy, zaburzenia rytmu serca, nieżyt nosa, kaszel, kaszel z odkrztuszaniem, podrażnienie gardła, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, suchość błony śluzowej jamy ustnej, niestrawność, nudności, zaburzenia smaku), świąd, wysypka, nadmierne pocenie się.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia rytmu serca, choroby serca, nadciśnienie, niski poziom potasu we krwi, cukrzycę (inhalacja formoterolu może powodować zwiększenie stężenia glukozy we krwi), gruźlicę, grzybicze i wirusowe zakażenia dróg oddechowych.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek można stosować w okresie ciąży i karmienia jedynie, gdy spodziewane korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla dziecka.

Fostex opinia
Fostex opinie
Fostex skład
Fostex ulotka
Fostex dawkowanie
Fostex przeciwwskazania
Fostex cena
Fostex zamienniki
Fostex zamiennik
Fostex odpowiednik
Fostex tańszy zamiennik
Fostex czy działa
kaszel płuca astma oskrzela drogi oddechowe duszność napady astmy skurcze oskrzeli
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze soczewki kolorowe - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Fostex

Dodano: 02 Grudzień 2021
Autor: emeryt
Ocena:
Działa świetnie poza tym, że po tygodnie straciłem węch i smak.
Odpowiedź
Dodano: 14 Grudzień 2021
Autor: Malgorzata
Dzieje się tak,ponieważ zawsze po aplikacji leku trzeba przepić bo wtedy oczyszcza się to co siadło,czyli resztki fotelu na ściankach przełyku..
Odpowiedź
Dodano: 24 Wrzesień 2021
Autor: Malgorzata
Ocena:
Choruje na PoCHP sporo już mialam tych ziewnych leków ale jedyny lek jaki mi pomaga to Fostex 100+6...działa od razu,bez niego nie wychodzę z domu.
Odpowiedź
Dodano: 28 Styczeń 2022
Autor: Kasia
Jak wygląda kwestia przechowywania? Na opakowaniu zalecane jest przechowywanie w lodówce a wiadomo, że nikt z nas nie nosi lodówki przy sobie. Można spokojnie spakować go torebki i nie martwić się o pogorszenie jego jakości?
Odpowiedź
Dodano: 15 Grudzień 2018
Autor: Ewa
Ocena:
Fostex biorę od około 5 lat i jest dla mnie bardzo skutecznym lekiem. Nie odczuwam żadnych skutków uboczny. Na astmę choruje od 30 lat. Polecam gorąco ten lek. Mam 50 lat
Odpowiedź
Dodano: 13 Lipiec 2017
Autor: Paweł
Ocena:
Dzień dobry! Fostex w aerozolu stosuję od 5 lat, (mam w tej chwili lat 80), bardzo sobie chwalę ten lek. Dziękuję lekarzowi Który mi ten lek zalecił.
Odpowiedź
Dodano: 06 Marzec 2017
Autor: maryla
Ocena:
Fostex biorę od tygodnia czuję się fatalnie, mam szum w głowie i zawroty, głos całkowicie zmieniony i ciężko mówić.Czuję się fatalnie.Choruję na astmę oskrzelową od 15 lat.
Odpowiedź
Dodano: 24 Styczeń 2017
Autor: Józef
Ocena:
Fostex biorę od kilku lat i jestem z niego zadowolony.Mam zastrzeżenia co do ilości dawek.Jest go za mało w pojemniku.Założyłem dokładne liczenie ilości porcji.Po około 160 porcjach pojemnik jest pusty a ja się duszę bo jeszcze powinien być i wtedy posiłkuję się awaryjnym Oxodilem idąć po następną receptę.Te ilościowe braki stwierdzam od kilku pojemników wstecz.Józef 70lat.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Fostex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach