42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 776 produktów w 204 kategoriach

Folik

FolikFolik
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: GEDEON RICHTER POLSKA
Postać: tabletki
Cena: 5.45 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Folik

Folik, tabletki, 0,4 mg, 30 szt

Folik to preparat mający na celu zabezpieczyć kobietę przed niedoborem kwasu foliowego zarówno przed poczęciem jak i we wczesnym okresie ciąży, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u dziecka. 

Skład

kwas foliowy 0,4 mg, substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, wapnia wodorofosforan bezwodny, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat Maracuja.

Działanie

Swoim działaniem realizuje zwiększone w okresie poczęcia, ciąży i karmienia piersią zapotrzebowanie na kwas foliowy, ponieważ dostarczenie odpowiednich jego ilości poprzez odpowiednią dietę jest praktycznie niemożliwe. Natomiast jego niedobory mogą skutkować różnego rodzaju wadami wrodzonymi ośrodkowego układu nerwowego i twarzy u noworodka.

Dawkowanie

Należy przyjmować 1 tabletkę raz na dobę przez okres co najmniej od 1 miesiąca przed poczęciem przynajmniej do końca pierwszego trymestru ciąży.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane:

  • Niezbyt często: skórne reakcje alergiczne (wysypka, świąd).
  • Rzadko: gorzki smak w ustach, wzdęcia, nudności, wymioty, biegunka, brak łaknienia, trudności w zasypianiu, senność, nadmierna pobudliwość nerwowa, depresja.
  • Bardzo rzadko: obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli.
Folik opinia
Folik opinie
Folik ulotka
Folik skład
Folik dawkowanie
Folik przeciwwskazania
Folik cena
Folik zamienniki
Folik zamiennik
Folik odpowiednik
Folik tańszy zamiennik
Folik czy działa
kwas foliowy minerały witaminy i minerały matka i dziecko dla kobiet w ciąży probiotyki składniki odżywcze rozstępy witaminy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Folik

Dodano: 22 Sierpień 2015
Autor: Paula
Ocena:
Tego kwasu foliowego używałam zarówno przed jak i w trakcie ciąży. Teraz mam zdrową córę, która za dwa tygodnie kończy roczek. Alez ten czas leci.
Odpowiedź
Dodano: 13 Sierpień 2015
Autor: Lilka
Ocena:
Staram się z mężem o 2 dziecko, dlatego zaczęłam już łykać kwas foliowy. Który jak wiadomo ma szereg witamin w swoim składzie, które są niezbędne przy planowaniu ciąży oraz w ciąży.
Odpowiedź
Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: PrzyszłaMamuśka
Ocena:
Jestem w 5 tygodniu ciąży i biorę folik regularnie, tabletki są małe i łatwo się je połyka, mam nadzieje, że moje dziecko będzie zdrowe,
Odpowiedź
Dodano: 15 Kwiecień 2015
Autor: Wiola
Ocena:
Brałam ten kwas foliowy przed ciążą i w trakcie, moja córka urodziła się zdrowa, więc jestem zadowolona z jego działania, tabletki są malutkie więc łatwo je połykałam,
Odpowiedź

Dodaj opinię o Folik

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 776 produktów w 204 kategoriach