43 923 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 879 produktów w 209 kategoriach

Flutamid

FlutamidFlutamid
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 66.87 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 250 mg, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Flutamidum
Działanie: przeciwnowotworowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Flutamid

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu raka gruczołu krokowego, jeśli nie można zastosować radykalnej operacji lub radioterapii. Lek stosuje się u pacjentów nie leczonych przedtem hormonami, którzy słabo reagowali na leczenie hormonalne lub przestali reagować.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! U niektórych pacjentów może wystąpić zmiana barwy moczu na kolor od pomarańczowego do żółtozielonego podczas stosowania leku.   Preparat przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Przerost gruczołów piersiowych, ból sutków, mlekotok. Objawy te ustępują po odstawieniu leku lub po zmniejszeniu dawki.  Zaburzenia krążenia i pracy serca, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, zaburzenia łaknienia, niekiedy bezsenność, uczucie zmęczenia, zawroty i bóle głowy, uderzenia gorąca, stany lękowe, świąd skóry, obrzęki limfatyczne, zaburzenia funkcji wątroby.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, dezorientacja, znużenie, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na flutamid lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby układu krążenia, zaburzenia funkcji wątroby, skłonność do zakrzepów.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, teofilinę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.    

Flutamid opinia
Flutamid opinie
Flutamid ulotka
Flutamid skład
Flutamid dawkowanie
Flutamid przeciwwskazania
Flutamid cena
Flutamid zamienniki
Flutamid zamiennik
Flutamid odpowiednik
Flutamid tańszy zamiennik
Flutamid czy działa
prostata gruczoł krokowy układ moczowo - płciowy leczenie raka rak gruczołu krokowego rak prostaty nowotwór prostaty przeciwnowotworowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Flutamid

Dodaj opinię o Flutamid

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 923 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 879 produktów w 209 kategoriach