41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Fluomizin

FluomizinFluomizin
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dopochwowe
Cena: 35.14 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Fluomizin, 10 mg, tabletki dopochwowe, 6 szt
Działanie: wspomaga leczenie stanów zapalnych pochwy
Ulotka:

Opis i skład produktu Fluomizin

Lek na receptę do leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy.

Dawkowanie:

Dopochwowo, według zaleceń lekarza. Tabletki dopochwowe należy stosować wieczorem przed snem, wprowadzając je głęboko do pochwy, najlepiej w pozycji leżącej z lekko ugiętymi nogami. Należy przerwać podawanie leku podczas miesiączki i kontynuować po jej zakończeniu. Wyraźne złagodzenie stanu zapalnego i upławów jest odczuwalne zasadniczo po upływie 24 do 72 godzin, niemniej jednak nie należy przerywać leczenia, nawet jeśli ustąpią dolegliwości (swędzenie, upławy, zapach). Leczenie trwające krócej niż 6 dni może spowodować nawrót objawów. Nie stosować tabletek Fluomizin u dziewcząt, które nie rozpoczęły jeszcze miesiączkowania, czyli nie osiągnęły dojrzałości płciowej.

Możliwe skutki uboczne:

Często: upławy, świąd sromu i pochwy,uczucie pieczenia w obrębie sromu i pochwy, drożdżyca pochwy. Niezbyt często: owrzodzenia błony śluzowej pochwy, jeśli uszkodzenie pochwy występowało już przed leczeniem, krwawienia z pochwy, ból w pochwie, zaczerwienienie, suchość pochwy, zapalenie pochwy lub zapalenie pęcherza moczowego, ból głowy, nudności; gorączka, reakcja alergiczna. Nie przeprowadzono badań stwierdzających wpływ leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie (nadwrażliwość) na chlorek dekwaliniowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku, owrzodzenie nabłonka pochwy i nadżerkę części pochwowej szyjki macicy. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Substancje anionowe, takie jak mydła, detergenty i surfaktanty, mogą osłabiać działanie przeciwbakteryjne chlorku dekwaliny. Nie zaleca się zatem jednoczesnego dopochwowego stosowania mydeł, środków plemnikobójczych ani irygacji. Produkt Fluomizin, 10 mg, tabletki dopochwowe nie zaburza funkcjonalności prezerwatyw z lateksu. Brak danych dotyczących interakcji z prezerwatywami innymi niż lateksowe oraz innymi dopochwowymi metodami antykoncepcyjnymi, np. krążkami dopochwowymi. Dlatego podczas przyjmowania leku nie zaleca się jednoczesnego stosowania prezerwatyw nielateksowych ani innych środków dopochwowych. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Można rozważyć stosowanie produktu Fluomizin podczas ciąży, jeśli to konieczne. Fluomizin można stosować w okresie laktacji, jeśli istnieją wskazania kliniczne.

Fluomizin czy działa
Fluomizin opinia
Fluomizin opinie
Fluomizin ulotka
Fluomizin skład
Fluomizin dawkowanie
Fluomizin przeciwwskazania
Fluomizin cena
Fluomizin zamienniki
Fluomizin zamiennik
Fluomizin odpowiednik
Fluomizin tańszy zamiennik
dopochwowy zakażenia pochwy infekcja pochwy leczenie zakażenia pochwy tabletki dopochwowe bakteryjne zakażenie pochwy jak leczyć zakażenie pochwy bakteryjne zapalenie pochwy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Fluomizin

Dodano: 08 Lipiec 2015
Autor: Kretka
Ocena:
Lek podziałał natychmiastowo, i taki powinien być każdy lek,po aplikacji trochę dziwne uczucie było,ale pomogło a to najważniejsze
Odpowiedź

Dodaj opinię o Fluomizin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach