42 733 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Flamexin

FlamexinFlamexin
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 50.95 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 191,2 mg, tabletki, 20 szt
Działanie: przeciwbólowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Flamexin

Lek na receptę stosowany w ostrych i przewlekłych bólach, głównie pochodzenia reumatycznego: w reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie zwyrodnieniowej stawów, w chorobie reumatycznej, w innych stanach zapalnych tkanki łącznej i mięśni, w zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, w zapaleniu nerwu kulszowego, w bólach pooperacyjnych, w dnie moczanowej.

Dawkowanie:

Doustnie, podczas posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można dzielić.   Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, zaparcia, biegunki, wzdęcia, bóle brzucha, jadłowstręt. Rzadko notowano owrzodzenie żołądka, krwawienie, perforację. Inne działania to: wysypka, bóle i zawroty głowy, senność, osłabienie, niepokój, szum w uszach, utrata słuchu, zmiany parametrów krwi (zmniejszenie stężenia hemoglobiny i wartości hematokrytu), zwiększenie stężenia azotu mocznikowego krwi. Rzadko: wymioty, obrzęk alergiczny twarzy i rąk, nadwrażliwość skóry na słońce, zaburzenia widzenia, wzrost wartości parametrów wątrobowych, żółtaczka, zapalenie wątroby. Notowano zapalenie trzustki, krwiomocz, bolesne oddawanie moczu, ostrą niewydolność nerek, obrzęki kończyn dolnych oraz zaburzenia krążenia (nadciśnienie, zastoinowa niewydolność serca).   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy, nietypowe zmęczenie może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), czynną chorobę wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, astmę, schorzenia wątroby i/lub nerek, skazę krwotoczną, zmiany we krwi obwodowej (zmniejszenie stężenia hemoglobiny i wartości hematokrytu oraz liczby krwinek czerwonych i białych).   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe, doustne leki przeciwcukrzycowe, kortykosteroidy, fenytoinę, sulfonamidy, preparaty zawierające lit, metotreksat, doustne środki antykoncepcyjne. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W I i II trymestrze ciąży preparat można stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosuje się preparatu w III trymestrze ciąży, gdyż może powodować wady rozwojowe płodu i komplikacje podczas porodu. Nie stosuje się leku w okresie karmienia piersią.

Flamexin ulotka
Flamexin skład
Flamexin dawkowanie
Flamexin przeciwwskazania
Flamexin cena
Flamexin zamienniki
Flamexin zamiennik
Flamexin odpowiednik
Flamexin tańszy zamiennik
Flamexin czy działa
Flamexin opinia
Flamexin opinie
ostre bóle stany zapalne tkanki łącznej rwa kulszowa reumatoidalne zapalenie stawów zapalenie stawów choroba zwyrodnieniowa stawów bóle pooperacyjne dna moczanowa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Flamexin

Dodano: 01 Grudzień 2015
Autor: tomek
Ocena:
Pomogl
Odpowiedź

Dodaj opinię o Flamexin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 733 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach