41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Finanorm

FinanormFinanorm
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 29.96 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Finanorm, 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Finasteridum
Działanie: zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Finanorm

Lek na receptę przeznaczony w terapii i kontroli łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Zmniejsza chorobowo powiększony gruczoł krokowy, poprawia odpływ moczu i łagodzi objawy wywołane przez łagodny rozrost tego gruczołu, oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia ostrego zatrzymania moczu oraz konieczności leczenia operacyjnego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować w całości niezależnie od posiłku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: niemożność osiągnięcia wzwodu, zmniejszenie popędu płciowego, zmniejszona objętość nasienia podczas wytrysku. Niezbyt często: tkliwość piersi, powiększenie piersi, zaburzenia wytrysku, wsypka. Rzadko: ból jąder, świąd, pokrzywka, reakcje alergiczne. Bardzo rzadko: wydzielina z gruczołków sutkowych, w pojedynczych przypadkach małe guzki piersi mogące wymagać usunięcia operacyjnego. Ponadto może pojawić się kołatanie serca, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na finasteryd lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynność wątroby, rzadko występującą dziedziczną nietolerancję galaktozy, niedobór laktazy (typu Lapp) lub zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Preparat przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety w ciąży lub mogące zajść w ciąże nie powinny dotykać przełamanych lub pokruszonych tabletek, ze względu na możliwość wchłaniania finasterydu przez skórę i potencjalnego ryzyka dla płodu płci męskiej. Jeśli twoja partnerka jest lub może być w ciąży należy unikać narażenia jej na kontakt z Twoim nasieniem (np. przez zastosowanie prezerwatywy) lub zaprzestać stosowania finasterydu.

Finanorm opinie
Finanorm ulotka
Finanorm skład
Finanorm dawkowanie
Finanorm przeciwwskazania
Finanorm cena
Finanorm zamienniki
Finanorm zamiennik
Finanorm odpowiednik
Finanorm tańszy zamiennik
Finanorm czy działa
Finanorm opinia
rozrost gruczołu krokowego rozrost prostaty lek na rozrost prostaty co na prostatę co na rozrost prostaty leczenie rozrostu gruczołu krokowego przepływ moczu jak poprawić przepływ moczu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Finanorm

Dodaj opinię o Finanorm

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach