45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Famvir

FamvirFamvir
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: NOVARTIS CONSUMER
Postać: tabletki
Cena: 629.95 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Famvir

Famvir, 125, 250 lub 500 mg, 10, 21 lub 14 tabletek

To lek przeciwwirusowy do stosowania przeciw opryszczce wargowej, narządów płciowych oraz półpaścowi.

Skład:

Substancja czynna: famcyklovir.

Właściwości:

Famvir zawiera składnik aktywny famcyklovir, który w organizmie zmienia się w penciclovir o działaniu antywirusowym. Przeciwdziała on namnażaniu i rozprzestrzenianiu się wirusa. To powoduje, że organizm zaczyna samoistnie zwalczyać objawy choroby.

Przeciwwskazania:

Lek nie powinien być stosowany przez dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia, osoby uczulone na składniki leku (zwłaszcza walacyklowir, famcyklowir), kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Porady lekarskiej należy zasięgnąć w przypadku doświadczania problemów z nerkami, wątrobą lub układem immunologicznym.

Należy pamiętać, że Famvir może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Ostrożność należy zachować zwłaszcza przy stosowaniu takich leków jak: raloksyfen (stosowany w leczeniu i zapobieganiu osteoporozy), probenecyd (stosowany w celu obniżania wysokiego stężenia kwasu moczanowego we krwi).

Działania niepożądane:

Najczęstszym skutkiem ubocznym związanym ze stosowaniem preparatu jest ból głowy. Ta dolegliwość doświadczana jest przez ponad 10% pacjentów. Innymi częstymi przypadłościami są: problemy żołądkowo-jelitowe (mdłości, wymioty, biegunki), bóle brzucha, wysypka, anormalne wyniki testów wątrobowych, świąd skóry.

Rzadziej doświadczanymi działaniami niepożądanymi (występującymi u mniej niż 1% osób) są: dezorientacja, senność i pokrzywka. W sporadycznych przypadkach pacjenci mogą również doświadczyć takich dolegliwości jak halucynacje lub przyspieszona akcja serca.

Jeśli po zażyciu środka pacjent doświadczy jakichkolwiek niepokojących działań niepożądanych, powinien zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie:

W leczeniu opryszczki narządów płciowych zazwyczaj stosuje sie dawkę w postaci 1 tabletki 250 mg 3 razy dziennie przez 5 kolejnych dni na początku choroby lub 1 tabletki 250 mg 2 razy dziennie przez 5 dni podczas nawrotu choroby albo 1 tabletki 250 mg 2 razy dziennie profilaktycznie.

W leczeniu opryszczki wargowej i półpaśca zażywa się najczęściej 3 tabletki 500 mg. raz dziennie przez 7 dni.

Famvir odpowiednik
Famvir tańszy zamiennik
Famvir czy działa
Famvir opinia
Famvir opinie
Famvir ulotka
Famvir skład
Famvir dawkowanie
Famvir przeciwwskazania
Famvir cena
Famvir zamienniki
Famvir zamiennik
opryszczka opryszczka wargowa opryszczka narządów płciowych półpasiec wirus opryszczki usta z opryszczką
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy z korzeniem maca - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Famvir

Dodano: 09 Luty 2017
Autor: Beata
Ocena:
Lekarz rodzinny klika w narodową listę leków, na której nie ma tego FAMVIR u, i nie chce wypisać recepty!!!! No właśnie po co leczyć chorych skutecznie? W całej UE jest ten lek dostępny a my Polacy pomimo że jesteśmy rzekomo w tej Unii, to mamy się leczyć lekami "trzeciego świata", bo takie leki zapisują polscy lekarze, nie przeszkoleni i nie przygotowani do obsługi komputerów, nie potrafią nawet rozwinąć całej listy dostępnych leków na daną chorobę! Gdzie i do kogo należy się więc udać, aby mieć receptę na ten lek. Proszę o poradę.
Odpowiedź
Dodano: 11 Listopad 2016
Autor: Beata
Ocena:
Szkoda że mnie lekarz nie przepisał tego leku. Nie wiedział że takie leki są? Zapisał Heviran i nic więcej.... W rezultacie po 3 miesiącach leczenia, ciężkiej postaci półpaśca, nastąpiły powikłania i choruję już drugi rok na neuralgię po półpaścową, Okropne, codzienne bóle, a lekarze są bezradni, przepisują leki "padaczkowe", bo nic na to rzekomo nie ma(?), (płatne na 100%, bo nie ma tu zniżki !) A mnie się wydaje, że choroba coraz bardziej się rozwija. Może ktoś wie jak temu zaradzić?
Odpowiedź
Dodano: 28 Lipiec 2016
Autor: Hanka
Ocena:
Jeśli chodzi o famvir to przeraziła mnie cena mimo iż była nieco niższa od tej, lekarz przepisał mi tek lek na ciążką postać półpaśca, działanie w porządku ale mój portfel bedzie o chorobie pamiętał jeszcze przez długi czas.
Odpowiedź
Dodano: 31 Styczeń 2017
Autor: Beata
Gdzie kupiłaś ten lek? Czy w Polsce jest dostępny w jakiejś aptece? Proszę o informację.
Odpowiedź
Dodano: 18 Styczeń 2016
Autor: Bogdan
Ocena:
Lekarz zapisał mi Famvir, jak miałem półpaśca. Nikomu nie życzę. Okropna choroba. Lek co prawda wywołał dotkliwa biegunkę, ale spełnił też swoje zadanie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Famvir

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach