44 383 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 889 produktów w 209 kategoriach

Eztom

EztomEztom
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem
Cena: 14.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,1% (1 mg/g), krem, 30 g, 0,1% (1 mg/g), krem, 15 g
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Eztom

Lek na receptę przeznaczony dla łagodzenia zaczerwienienia i świądu skóry spowodowanych przez pewne choroby skóry, takie jak łuszczyca i niektóre rodzaje zapalenia skóry. Lek ten nie leczy tych chorób, lecz powinien łagodzić ich objawy.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.  Cienką wartwę kremu należy delikatnie nakładać na zmienioną chorobowo skórę. Należy stosować tylko małe ilości kremu. Uwaga! Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem. Leku Eztom nie należy stosować na uszkodzoną skórę. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: niewielkie do umiarkowanego uczucie pieczenia w miejscu zastosowania, ścienienie skóry, mrowienie /kłucie, świąd, zakażenia bakteryjne, parestezje (zaburzenia czucia w skórze), nietypowe czerwone zmiany na skórze. Niezbyt często: nieregularne zmiany lub prążki na skórze, wtórne zakażenie skóry, ropne pęcherzyki na skórze twarzy, purpurowe lub fioletowe przebarwienia skóry, zapalenie mieszków włosowych, nietypowy nadmierny wzrost włosów, nadwrażliwość skóry, suchość skóry, zmiany zabarwienia skóry, maceracja skóry ( rozpulchnienie i wybielenie), zapalenie (w tym zmiany trądzikopodobne), potówki (bardzo swędząca wysypka), zakażenia wtórne. Bardzo rzadko: rozszerzone naczynia krwionośne skóry lub "pajączki" na skórze. Uwaga! Stosowanie kremu częściej niż zalecił lekarz. leczenie dużych powierzchni skóry, leczenie długotrwałe lub zastosowanie kremu pod opatrunek może zwiększyć ryzyko działań niepożądanych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na furoinian mometazonu, inne kortykosteroidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, trądzik pospolity, trądzik różowaty, zapalenie skóry wokół ust, zakażenia skóry bakteryjne, wirusowe ( m.in. opryszczka, półpasiec, ospa wietrzna) i grzybicze, odczyny poszczepienne, kiłę, gruźlicę. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. W okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią, należy unikać stosowania dużej ilości leku i należy stosować go przez krótki okres czasu. W okresie karmienia piersią nie należy stosować leku na skórę piersi bezpośrednio przed karmieniem piersią.

Eztom zamienniki
Eztom zamiennik
Eztom odpowiednik
Eztom tańszy zamiennik
Eztom czy działa
Eztom opinia
Eztom opinie
Eztom ulotka
Eztom skład
Eztom dawkowanie
Eztom przeciwwskazania
Eztom cena
lek na objawy łuszczycy objawy łuszczycy leczenie objawów łuszczycy zaczerwienienie skóry świąd przy łuszczycy co na objawy łuszczycy świąd skóry łuszczyca
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Eztom

Dodano: 25 Sierpień 2015
Autor: iza_98
Ocena:
Przepisał mi go lekarz, na początku nie byłam przekonana bo już brałam dużo innych leków. Po tym jednak zauważyłam poprawę, moja skóra nie jest już taka czerwona.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Eztom

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 383 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 889 produktów w 209 kategoriach