39 919 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Estreva

EstrevaEstreva
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: żel
Cena: 40.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,1% (1 mg / g), żel, (import równoległy) 50 g, 0,1%, żel, (1 mg / g), 50 g
Działanie: łagodzi dolegliwości w okresie menopauzy
Ulotka:

Opis i skład produktu Estreva

Lek na receptę stosowany jako hormonalna terapia zastępcza (HTZ) stosowana do objawowego leczenia dolegliwości związanych z fizjologiczną lub wywołaną chirurgicznie menopauzą.  

Dawkowanie:

Preparat przeznaczony dla kobiet, do podawania drogą przezskórną. Preparat należy stosować na powierzchni skóry odpowiadającej mniej więcej powierzchni dwóch dłoni. Żel należy stosować na suchą, zdrową i nieuszkodzoną skórę, najlepiej po myciu rano lub wieczorem, na brzuch, uda, ramiona lub plecy. Czas trwania kuracji ustala lekarz.    

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują działania niepożądane spowodowane reakcjami nadwrażliwości na preparat w miejscu podania: kontaktowe zapalenie skóry, świąd, łagodny rumień. Często  występują: ból głowy, tkliwość sutków, nudności, wymioty, wypryskowe zapalenie skóry, nieregularne krwawienia, plamienia, zwiększenie lub osłabienie libido. Rzadko  występują: obrzęki, zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała, zawroty głowy, zmęczenie, kurcze mięśni nóg, migrenowe bóle głowy, wzdęcia, bolesne miesiączkowanie, przerost błony śluzowej macicy, łagodny nowotwór sutka, nadciśnienie. Bardzo rzadko występują: kamica żółciowa, żółtaczka cholestatyczna, powiększenie włókniakomięśniaków gładkokomórkowych macicy, depresja. U kobiet stosujących estrogeny notowano bardzo rzadkie przypadki  rumienia wielopostaciowego, rumienia guzowatego i gruczolaka wątroby.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz chorobę zakrzepowo-zatorową żył, tętnic, choroby serca, nowotwór estrogenozależny, krwawienia  z dróg rodnych o nieznanej etiologii, niewydolność wątroby, nerek. Jeśli  jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.  

Estreva ulotka
Estreva dawkowanie
Estreva przeciwwskazania
Estreva cena
Estreva zamienniki
Estreva zamiennik
Estreva odpowiednik
Estreva tańszy zamiennik
Estreva czy działa
Estreva opinia
Estreva opinie
Estreva skład
menopauza przekwitanie klimakterium układ płciowy hormonalna terapia zastępcza jajniki hormony żeńskie estrogen
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Estreva

Dodano: 30 Sierpień 2016
Autor: Grażyna J.
Ocena:
Stosuję ESTREVĘ już kilka lat,obecnie 08.2016 jest nie do osiągnięcia.dzwoniłam do producenta potwierdził,że zaprzestali produkcji w 05.2016. Piszę bo wiele osób zapewne używa. Znalazłam podobny żel o takim samym składzie w saszetkach o nazwie DIVIGEL 0.1 I po 28 saszetek z refundacją
Odpowiedź

Dodaj opinię o Estreva

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 919 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach