44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Estraderm MX- 50

Estraderm MX- 50Estraderm MX- 50
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: system transdermalny
Cena: 18.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: plastry transdermalne, 6 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Estradiolum
Działanie: łagodzi objawy menopauzy
Ulotka:

Opis i skład produktu Estraderm MX- 50

Lek na receptę stosowany jako hormonalna terapia zastępcza w przypadku zbyt niskiego poziomunie estrogenu wynikającego z menopauzy. leczy takie objawy jak: fale gorąca, pocenie się, bezsenność, zmiany zanikowe narządów płciowych, zaburzenia psychiczne. działa zapobiegawczo w osteoporozie, odwapnianiu siękości i zmianach miażdżycowych.

Dawkowanie:

Przezskórnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Plaster nakleja sie zwykle na skóre pośladka lub uda. Nie można naklejać plastrów kolejno po sobie na to samo miejsce ani na piersiach.

Możliwe skutki uboczne:

Przejściowe zaczerwienienie w miejscu przyklejenia plastra, napięcie piersi, krwawienie z pochwy. Lek zwiększa ryzyko powstania zmian zakrzepowo-zatorowych, dlatego wystąpienie bólu lub obrzęku nóg, bólu w klatce piersiowej, migreny, zaburzeń wzroku lub słuchu, żółtaczki, zapalenia wątroby, swędzenia, padaczki lub podwyższenia ciśnienia krwi wymaga konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, krwawienia z pochwy o nieznanej przyczynie, raka piersi, padaczkę, mięśniaki macicy, choroby wątroby, chorobę zakrzepowo-zatorową, porfirię, cukrzycę, migrenę, astmę, niewydolność serca. Gdy przyjmujesz fenytoinę, prymidon, karbamazepinę, leki nasenne, ryfampicynę, gryzeofulwinę, doustne preparaty przeciwcukrzycowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Estraderm MX- 50 czy działa
Estraderm MX- 50 opinia
Estraderm MX- 50 opinie
Estraderm MX- 50 cena
Estraderm MX- 50 skład
Estraderm MX- 50 ulotka
Estraderm MX- 50 dawkowanie
Estraderm MX- 50 przeciwwskazania
Estraderm MX- 50 zamienniki
Estraderm MX- 50 zamiennik
Estraderm MX- 50 odpowiednik
Estraderm MX- 50 tańszy zamiennik
menopauza osteoporoza miażdżyca terapia hormonalna osteoporoza u kobiet po menopauzie osteoporoza u kobiet osteoporoza po menopauzie objawy menopauzy leczenie menopauzy plastry hormonalne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Estraderm MX- 50

Dodaj opinię o Estraderm MX- 50

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach