41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Essentiale Max

Essentiale Max, 600 mg, kapsułki twarde, 30 sztEssentiale Max, 600 mg, kapsułki twarde, 30 szt
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Suplement diety
Producent: A.NATTERMANN&CIE.GMBH
Postać: kapsułki
Cena: 21.71 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Essentiale Max

Essentiale Max, 600 mg, kapsułki twarde, 30 szt.

Essentiale Max jest to lek na bazie ekstraktów roślinnych stosowany przede wszystkim w chorobach wątroby. Dzięki zawartym w nim składnikom minimalizuje on skutecznie wszelkiego rodzaju dolegliwości wątrobowe, które mogą być spowodowane różnymi czynnikami. 

Skład

1 kapsułka zawiera fosfatydylocholinę z nasion sojowych 600 mg.

Substancje pomocnicze: tłuszcz utwardzony (Witepsol W35), olej z nasion sojowych oczyszczony, olej rycynowy uwodorniony, tłuszcz utwardzony, etanol 96%, etylowanilina, 4-metoksyacetofenon.

Otoczka: żelatyna, tytanu dwutlenek, żelaza tlenek żółty, żelaza tlenek czarny, żelaza tlenek czerwony sodu laurylosiarczan

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie Essentiale Max niezbędnym fosfolipidom, będące estrami glicerolowymi kwasu cholinofosforowego, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych; linolowego, linolenowego i oleinowego po dostaniu się do wątroby są wbudowywane w błony komórek wątrobowych, co prowadzi do uzupełnienia istniejących ubytków, które mogły powstać na skutek różnych procesów chorobowych, a także przyspiesza optymalną odbudowę komórek wątrobowych, które mogą być uszkodzone. Fosfolipidy zawarte w preparacie są niezbędnym składnikiem w procesie różnicowania się i rozprzestrzeniania się komórek wątrobowych. Minimalizuje również procesy włóknienia w wątrobie poprzez zmniejszenie w niej produkcji kolagenu, a jednocześnie zwiększenie pozytywnej aktywności kolagenozy - enzymu, który rozkłada kolagen. Przyspiesza również obniżenie wrażliwości komórek wątroby na niekorzystnie wpływające i mogące uszkadzać je bodźce układu odpornościowego. Essentiale Forte wydziela fosfolipidy do żółci, które tam powodują zwiększenie rozpuszczalności w niej cholesterolu co ma ogromne znaczenie w zapobieganiu kamicy żółciowej.

Wskazania

Zaleca się przede wszystkim w celu poprawy wszelkich dolegliwości pacjenta takie jak brak apetytu oraz odczuwanie ucisku po prawej stronie nadbrzusza, co jest powodem uszkodzenia wątroby przez nieprawidłową dietę. Wykazuje także korzystne działanie w przypadku działania substancji toksycznych, a także w stanach zapalenia wątroby.

Dawkowanie

Dorosłym i dzieciom powyżej 12 roku życia należy podawać 1 kapsułkę do 3 razy na dzień.

Przyjmować w trakcie posiłków, nie należy rozgryzać, popijać obficie szklanką wody. Czas terapii nie ma ograniczeń, natomiast stosować należy zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza, zaś w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości bezzwłocznie należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazania:

 • Uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku.
 • Ze względu na zawartość oleju sojowego lek może powodować ciężkie reakcje alergiczne.
 • Działania niepożądane:
 • Niezbyt często mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności, luźne stolce, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.
 • Bardzo rzadko może wystąpić wysypka, pokrzywka i świąd.

Uwagi:

 • Przed rozpoczęciem jednoczesnego zastosowania leku łąznie z różnego rodzaju środkami przeciwzakrzepowymi należy poradzić się lekarza.
 • Preparat najlepiej przyjmować w trakcie posiłków, nie zaleca się rozgryzać.
 • Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w trakcie ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
 • Preparat Essentiale Max nie wykazuje wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.
 • Nie zaobserwowano dotychczas przypadków przedawkowania leku Essentiale Forte.
 • Wyżej opisane działania niepożądane mogą ulec nasileniu w przypadku zażycia większej dawki leku Essentiale Forte niż zalecana.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C, z daleka od wilgoci.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

 

Essentiale Max dawkowanie
Essentiale Max przeciwwskazania
Essentiale Max cena
Essentiale Max zamienniki
Essentiale Max zamiennik
Essentiale Max odpowiednik
Essentiale Max tańszy zamiennik
Essentiale Max czy działa
Essentiale Max opinia
Essentiale Max opinie
Essentiale Max ulotka
Essentiale Max skład
dolegliwości pokarmowe trawienie wątroba i drogi żółciowe witaminy zioła zapalenie trawienie u osób starszych kapsułki WĄTROBA
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Essentiale Max

Dodano: 25 Luty 2016
Autor: Renata, 42
Ocena:
Wyczytałam o essentiale max na forum dobre opinie i kupilam sobie ponieważ od jakiegoś czasu miewam dolegliwości trawienne, jakby wątroba mi szwankuje i postanowiłam ją troche wspomóc, mam nadzieję że działanie będzie dobre.
Odpowiedź
Dodano: 05 Maj 2015
Autor: Maćiek
Ocena:
W aptece pani bardzo go zachwalała a że miałem częste problemy z funkcjonowaniem wątroby postanowiłem kupić. Dodatkowym plusem był naturalny skład, cena mogłaby być niższa troche a jeśli chodzi o działanie to różnie jeśli miałem niewielkie dolegliwości radził sobie dobrze ale kiedy bolała mnie bardziej nie do końca.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Essentiale Max

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach