45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Essentiale forte

Essentiale forteEssentiale forte
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: A.NATTERMANN&CIE.GMBH
Postać: kapsułki
Cena: 17.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Ulotka
Essentiale forte
Essentiale forte
front z politura
Essentiale forte

Opis i skład produktu Essentiale forte

Essentiale forte, kapsułki, 300 mg, 50 szt

Essentiale Forte jest to lek na bazie ekstraktów roślinnych stosowany przede wszystkim w chorobach wątroby. Dzięki zawartym w nim składnikom minimalizuje on skutecznie wszelkiego rodzaju dolegliwości wątrobowe, które mogą być spowodowane różnymi czynnikami. 

Skład

Substancja czynna: Fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylocholinę 300 mg).

Substancja pomocnicza: Rafinowany olej sojowy, uwodorniony olej rycynowy, uwodornione glicerydy pochodzenia roślinnego (Witepsol W 35), trójglicerydy wyższych kwasów tłuszczowych (Witepsol S 55), etanol, etylowanilina, p-metoksyacetofenon, α-tokoferol.

Otoczka: żelatyna, tlenek żelaza czerwony E172, tlenek żelaza czarny E172, tlenek żelaza żółty E172, tytanu dwutlenek E171, sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie Essentiale Forte niezbędnym fosfolipidom, będące estrami glicerolowymi kwasu cholinofosforowego, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych; linolowego, linolenowego i oleinowego po dostaniu się do wątroby są wbudowywane w błony komórek wątrobowych, co prowadzi do uzupełnienia istniejących ubytków, które mogły powstać na skutek różnych procesów chorobowych, a także przyspiesza optymalną odbudowę komórek wątrobowych, które mogą być uszkodzone. Fosfolipidy zawarte w preparacie są niezbędnym składnikiem w procesie różnicowania się i rozprzestrzeniania się komórek wątrobowych. Minimalizuje również procesy włóknienia w wątrobie poprzez zmniejszenie w niej produkcji kolagenu, a jednocześnie zwiększenie pozytywnej aktywności kolagenozy - enzymu, który rozkłada kolagen. Przyspiesza również obniżenie wrażliwości komórek wątroby na niekorzystnie wpływające i mogące uszkadzać je bodźce układu odpornościowego. Essentiale Forte wydziela fosfolipidy do żółci, które tam powodują zwiększenie rozpuszczalności w niej cholesterolu co ma ogromne znaczenie w zapobieganiu kamicy żółciowej.

Fosfolipidy są to substancje, które odgrywają istotną rolę w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu się witamin w nich rozpuszczalnych. Dodatkowo wielonienasycone kwasy tłuszczowe wchodzące w skład owych fosfolipidów zmniejszają efektywnie stężenie cholesterolu, a tym samym normalizują poziom lipoprotein w surowicy. Wykazują jednocześnie pozytywne działanie przeciw miażdżycy. Przyspieszają również komunikację cholesterolu z tkanek pozawątrobowych do wątroby, a przy okazji aktywują enzymy lipolityczne. Poprawiają równocześnie przepływ krwi w naczyniach poprzez zmniejszenie przylegania krwinek płytkowych oraz maksymalizację sprężystości krwinek czerwonych.

Wskazania

Zaleca się przede wszystkim w celu poprawy wszelkich dolegliwości pacjenta takie jak brak apetytu oraz odczuwanie ucisku po prawej stronie nadbrzusza, co jest powodem uszkodzenia wątroby przez nieprawidłową dietę. Wykazuje także korzystne działanie w przypadku działania substancji toksycznych, a także w stanach zapalenia wątroby.

Dawkowanie

Dorosłym i dzieciom powyżej 12 roku życia należy podawać 2 kapsułki do 3 razy na dzień.

Przyjmować w trakcie posiłków, nie należy rozgryzać, popijać obficie szklanką wody. Czas terapii nie ma ograniczeń, natomiast stosować należy zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza, zaś w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości bezzwłocznie należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazania:

Uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku.

Ze względu na zawartość oleju sojowego lek może powodować ciężkie reakcje alergiczne.

Działania niepożądane:

Niezbyt często mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności, luźne stolce, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.

Bardzo rzadko może wystąpić wysypka, pokrzywka i świąd.

Uwagi:

  • Przed rozpoczęciem jednoczesnego zastosowania leku łąznie z różnego rodzaju środkami przeciwzakrzepowymi należy poradzić się lekarza.
  • Preparat najlepiej przyjmować w trakcie posiłków, nie zaleca się rozgryzać.
  • Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w trakcie ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
  • Preparat Essentiale Forte nie wykazuje wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.
  • Nie zaobserwowano dotychczas przypadków przedawkowania leku Essentiale Forte.
  • Wyżej opisane działania niepożądane mogą ulec nasileniu w przypadku zażycia większej dawki leku Essentiale Forte niż zalecana.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C, z daleka od wilgoci.
  • Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
Essentiale forte opinia
Essentiale forte opinie
Essentiale forte ulotka
Essentiale forte skład
Essentiale forte dawkowanie
Essentiale forte przeciwwskazania
Essentiale forte cena
Essentiale forte zamienniki
Essentiale forte zamiennik
Essentiale forte odpowiednik
Essentiale forte tańszy zamiennik
Essentiale forte czy działa
cholesterol trawienie witaminy i minerały dolegliwości pokarmowe wątroba i drogi żółciowe odbudowa zioła zapalenie kapsułki
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy pod oczy dla mężczyzn - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Essentiale forte

Dodano: 23 Sierpień 2015
Autor: Grażyna
Ocena:
Jedne z lepszych ,dostępnych kapsułek chroniących wątrobę.Naprawdę skuteczne w działaniu. Zaletą jest też cena i duża ilość tabletek w jednym opakowaniu.
Odpowiedź
Dodano: 13 Październik 2017
Autor: Aga
Na bank to opinia pacjenta a nie działanie marketingowe firmy...
Odpowiedź
Dodano: 19 Maj 2015
Autor: Siłaczka
Ocena:
Skuteczne tabletki bez recepty na wątrobę. Do zakupu zachęciła mnie reklama w telewizji. Czasem mogę zjeść fast food i tragedii nie ma, po obiedzie też daje radę.
Odpowiedź
Dodano: 19 Maj 2015
Autor: Elwira
Ocena:
Skład leku mnie przekonał, od pewnego czasu cierpie na dziwne dolegliwości trawienne. Tabletki poleciła mi w aptece farmaceutka, zacheciła mnie ulotka i spróbowałam. dawkowanie okazało sie nieuciążliwe, cena niska a przede wszystkim wreszcie jakies tabletki sie sprawdziły.
Odpowiedź
Dodano: 29 Kwiecień 2015
Autor: Konstancja z Zakopanego
Ocena:
Raz na jakiś czas robię sobie dłuższą kurację właśnie Essentiale forte, która trwa zazwyczaj 3 miesiące. Zarówno skład preparatu, jak i jego działanie zadowala mnie, a szczególnie moją wątrobę :). Lubię spożywać dania, które zostały wysmażone, a także wszystkie na bazie mąki, takie jak kopytka, które jak wiemy są ciężkostrawne. Preparat jak wskazują wyniki moich badań - jest skuteczny, dlatego z całą pewnością mogę go polecić.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Essentiale forte

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach