41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Erdomed

ErdomedErdomed
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki proszek do sporządzania zawiesiny doustnej
Cena: 24.50 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 300 mg, kapsułki, 10 szt.., (35 mg/ml), proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 100 ml, 300 mg, kapsułki, 20 szt.,
Działanie: poprawia transport śluzowo-rzęskowy
Ulotka:

Opis i skład produktu Erdomed

Lek na receptę stosowany w leczeniu trudnych i długotrwałych chorób górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc wraz ez złym wydzielaniem i przenoszeniem wydzieliny śluzowej. Lek działa także zapobiegawczo na okresowe pogłębianie się przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie jest wymagane korygowanie dawek u dorosłych w przypadku przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) lub u pacjentów w wieku podeszłym.

Możliwe skutki uboczne:

Po podaniu erdosteiny w nielicznych przypadkach opisywano działania niepożądane ze strony układu pokarmowego, takie jak: zgaga, nudności, biegunka. W kilku przypadkach na początku leczenia odnotowano wystąpienie zaburzenia lub zniesienia smaku. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić wysypki skórne, pokrzywka, gorączka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, zaburzenia czynności wątroby lub nerek, rozpoznano u Ciebie chorobę genetyczną w której aminokwas metionina nie może zostać całkowicie rozłożony przez organizm - homocystynurię (erdosteina jest częściowo metabolizowana do homocysteiny, a nie ma danych opisujących podanie erdosteiny u pacjentów z wrodzonymi zaburzeniami metabolizmu aminokwasów, zwłaszcza u pacjentów na diecie wykluczającej metioninę).  Gdy przyjmujesz leki przeciwkaszlowe (Acodin, Thiocodin). Erdosteiny nie należy rutynowo łączyć z lekami przeciwkaszlowymi, szczególnie przed nocnym spoczynkiem. Leki zmniejszające odruch kaszlowy (przeciwkaszlowe) mogą powodować nagromadzenie dużej ilości wydzieliny oskrzelowej, co może doprowadzić do pogorszenia wydolności oddechowej. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i w okresie karmienia.

Erdomed opinia
Erdomed opinie
Erdomed skład
Erdomed cena
Erdomed ulotka
Erdomed dawkowanie
Erdomed przeciwwskazania
Erdomed zamienniki
Erdomed zamiennik
Erdomed odpowiednik
Erdomed tańszy zamiennik
Erdomed czy działa
płuca zapalenia drogi oddechowe wydzielina z oskrzeli wydzielina zapalenie oskrzeli górne drogi oddechowe chore drogi oddechowe wydzielina śluzowa zesonowe zapalenie oskrzeli
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Erdomed

Dodaj opinię o Erdomed

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach