44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Epiduo

EpiduoEpiduo
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: żel
Cena: 40.17 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: żel, 15 g, tuba
Działanie: przeciwtrądzikowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Epiduo

Lek na receptę stosowany w leczeniu miejsc zainfekowanych trądzikiem pospolitym  z zaskórnikami, grudkami i krostkami.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość ustala lekarz. Zwykle preparat stosuje się raz na dobę, wieczorem na czystą i suchą skórę. Niewielką ilość żelu należy rozprowadzić na cały obszar skóry zajęty przez trądzik. Jeśli obsrwowowane działanie leku jest zbyt silne, wówczas można go stosować rzadziej np. co 2 dzień.   Uwaga! Unikać kontaktu leku Epiduo z oczami, ustami, nozdrzami i błonami śluzowymi. W przypadku dostania się żelu do oka, należy przepłukać je natychmiast ciepłą wodą.   Uwaga! W trakcie leczenia unikać nadmiernego narażenia na promieniowanie UV.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: sucha skóra, podrażnienie skóry, złuszczanie, zaczerwienienie i pieczenie. Niezbyt często: podrażnienie i oparzenie słoneczne. Podrażnienia skóry zwykle ustępują po około 2 tygodniach stosowania leku.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu lub jakakolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy stosujesz inne leki, szczególnie o działaniu przeciwtrądzikowym.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek można stosować w okresie karmienia piersią.

Epiduo opinia
Epiduo opinie
Epiduo skład
Epiduo cena
Epiduo ulotka
Epiduo dawkowanie
Epiduo przeciwwskazania
Epiduo zamienniki
Epiduo zamiennik
Epiduo odpowiednik
Epiduo tańszy zamiennik
Epiduo czy działa
trądzik leczenie zaskórniki grudki na skórze trądzik młodzieńczy trądzik zaskórnikowy trądzik grudkowo - krostkowy leczenie trądziku trądzik
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Epiduo

Dodaj opinię o Epiduo

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach