42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 776 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Emla 5%

Emla 5%Emla 5%
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem
Cena: 101.15 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: krem, 5 g x 1 szt, krem, 30 g x 1 szt
Działanie: miejscowo znieczulająco
Ulotka:

Opis i skład produktu Emla 5%

 Lek na receptę służący do  znieczulenia miejsc na skórze przed zabiegami w związanymi z kłuciem igłą lub cewnikowaniem żył, w czasie pobierania krwi do badań. lek  znieczula miejscowo błony śluzowe narządów płciowych przed operacjami lub znieczuleniem nasiękowym.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, miejscowo. Częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Uwaga! Krem należy stosować ostrożnie w okolicy oczu. Uwaga! Preparat nie powinien być stosowany na otwarte rany. Kremu nie powinno się stosować u dzieci poniżej 3 miesiąca życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Przemijające zblednięcie, obrzęk lub zaczerwienienie skóry, świąd lub pieczenie skóry, reakcje alergiczne. Rzadko niewielkie zmiany zanikowe w miejscu stosowania kremu (plamica lub wybroczyny), szczególnie po długim okresie stosowania u dzieci z atopowym zapaleniem skóry lub mięczakiem zakaźnym oraz podrażnienie rogówki po przypadkowym zetknięciu z preparatem, methemoglobinemia u dzieci. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, methemoglobinemię, zaburzenia rytmu serca, zapalenie skóry. Gdy przyjmujesz inne leki miejscowo znieczulające, leki na serce ( preparaty przeciwarytmiczne), sulfonamidy. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ostrożnie stosować w okresie ciąży.

Emla 5% cena
Emla 5% ulotka
Emla 5% dawkowanie
Emla 5% przeciwwskazania
Emla 5% zamienniki
Emla 5% zamiennik
Emla 5% odpowiednik
Emla 5% tańszy zamiennik
Emla 5% czy działa
Emla 5% opinia
Emla 5% opinie
Emla 5% skład
znieczulenie skóry lek łagodzący przeciwbólowe znieczulenie znieczulenie miejscowe znieczulenie przed zabiegami chirurgicznymi znieczulenie położnictwo znieczulenie chirurgia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Emla 5%

Dodaj opinię o Emla 5%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 776 produktów w 204 kategoriach