44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Elonva

ElonvaElonva
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Dostępne dawki: 100 mcg/0,5 ml, roztwór do wstrzyknięć, 1 ampułko-strzykawka + igła, 150 mcg/0,5 ml, roztwór do wstrzyknięć, 1 ampułko-strzykawka + igła
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Corifollitropinum alfa
Ulotka:

Opis i skład produktu Elonva

Preparat Elonva to roztwór do wstrzykiwań zawierający substancję czynną koryfolitropinę alfa. Lek jest dostępny w postaci ampułkostrzykawek (100 i 150 mikrogramów).

Zastosowanie

Preparat Elonva stosuje się u kobiet poddanych leczeniu niepłodności w celu pobudzenia rozwoju więcej niż jednej dojrzałej komórki jajowej w czasie owulacji. Jest stosowany jednocześnie z antagonistą hormonu uwalniającego gonadotropiny (GnRH), rodzajem leku stosowanego również w leczeniu niepłodności.

Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Wskazania

Leczenie preparatem Elonva należy rozpoczynać pod nadzorem lekarza mającego doświadczenie w leczeniu zaburzeń płodności.

Preparat Elonva jest podawany jednorazowo w postaci pojedynczego wstrzyknięcia podskórnego. Kobiety o masie ciała 60 kg lub mniejszej powinny otrzymać dawkę 100 mikrogramów, natomiast kobiety o masie ciała powyżej 60 kg – dawkę 150 mikrogramów. Po odpowiednim przeszkoleniu pacjentka lub jej partner mogą samodzielnie wykonać wstrzyknięcia.

Po czterech lub pięciu dniach po wstrzyknięciu preparatu Elonva, w zależności od odpowiedzi ze strony jajników, rozpoczyna się leczenie antagonistą GnRH, które zapobiega zbyt wczesnemu uwolnieniu komórek jajowych z jajnika. Jeśli potrzebna jest dalsza stymulacja jajników, po siedmiu dniach po wstrzyknięciu preparatu Elonva można stosować wstrzyknięcia leku podobnego do preparatu Elonva, ale odpowiedniego do podawania codziennego. W końcu, gdy tylko komórki jajowe są prawie dojrzałe, podaje się pojedyncze wstrzyknięcie hormonu o nazwie „ludzka gonadotropina kosmówkowa” (hCG) w celu uwolnienia dojrzałych komórek jajowych.

Komórki jajowe są pobierane w czasie zabiegu operacyjnego. Następnie są zapładniane w laboratorium, a powstały zarodek jest implantowany w macicy.

Działanie

Substancja czynna preparatu Elonva, koryfolitropina alfa, jest zmodyfikowanym hormonem folikulotropowym (ang. follicle stimulating hormone, FSH), który naturalnie występuje w organizmie. FSH pobudza wytwarzanie komórek jajowych w jajnikach. W koryfolitropinie alfa do FSH został przyłączony peptyd (krótki łańcuch aminokwasów) w celu przedłużenia jego działania w organizmie. Dzięki temu w celu wytworzenia komórek jajowych można podać pojedynczą dawkę leku, co umożliwia zastąpienie codziennych wstrzyknięć koniecznych w przypadku stosowania innych leków zawierających FSH.

Koryfolitropina alfa jest wytwarzana za pomocą metody znanej jako „technika rekombinacji DNA”: jest wytwarzana przez komórkę, która otrzymała odpowiedni gen (DNA) umożliwiający jej wytwarzanie białka, w tym przypadku koryfolitropiny alfa.

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

 

Elonva przeciwwskazania
Elonva cena
Elonva zamienniki
Elonva zamiennik
Elonva odpowiednik
Elonva tańszy zamiennik
Elonva czy działa
Elonva opinia
Elonva opinie
Elonva ulotka
Elonva skład
Elonva dawkowanie
hormony na bezpłodność hormony niepłodność hormonalne leczenie leczenie niepłodności bezpłodność niepłodność u kobiet niepłodność u mężczyzn hormony na niepłodność
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Elonva

Dodaj opinię o Elonva

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach