43 924 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 879 produktów w 209 kategoriach

Elocom 0,1%

Elocom 0,1%Elocom 0,1%
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: maść płyn do stosowania na skórę
Cena: 19.44 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1%, maść, 30 g, 1%, płyn do stosowania na skórę, 20 ml, 1%, maść, 15 g
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Elocom 0,1%

Lek na receptę stosowany w leczeniu i łagodzeniu stanów zapalnych i świądu w czasie trwania dermatoz odpowiadających   na leczenie glikokortykosteroidami: w przypadku łuszczycy oraz  atopowego zapalenia skóry. Płyn polecany jest szczególnie do używania  na owłosioną skórę głowy.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nanosić na zmienioną chorobowo skórę cienką warstwę kremu, maści lub kilka kropli płynu (płyn należy delikatnie wmasować do wchłonięcia). Ostrożnie stosować u dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 2-go roku życia. Preparat należy odstawiać stopniowo. Uwaga! Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem. Nie stosować na duże powierzchnie skóry, długotrwale, pod okluzją (m.in. pod pieluszką), na skórę twarzy i fałdy skórne. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko lub bardzo rzadko występują: uczucie mrowienia, pieczenia lub kłucia, świąd, zapalenie mieszków włosowych, trądzik, zmiany zanikowe skóry. Mogą także wystąpić: podrażnienie, nadmierne owłosienie, odbarwienia skóry, zapalenie skóry wokół ust, kontaktowe zapalenie skóry, macerację, nadkażenia, rozstępy i potówki. Stosowanie preparatu na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza długotrwałe, może wywołać układowe działania niepożądane kortykosteroidów, które u dzieci może prowadzić do zaburzeń rozwoju i zahamowania wzrostu. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinfromować lekarza. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość furoinian mometazonu, inne kortykosteroidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, trądzik pospolity, trądzik różowaty, zapalenie skóry wokół ust, zakażenia skóry bakteryjne, wirusowe ( m.in. opryszczka, półpasiec, ospa wietrzna) i grzybicze, odczyny poszczepienne, kiłę, gruźlicę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Elocom 0,1% opinia
Elocom 0,1% opinie
Elocom 0,1% skład
Elocom 0,1% cena
Elocom 0,1% ulotka
Elocom 0,1% dawkowanie
Elocom 0,1% przeciwwskazania
Elocom 0,1% zamienniki
Elocom 0,1% zamiennik
Elocom 0,1% odpowiednik
Elocom 0,1% tańszy zamiennik
Elocom 0,1% czy działa
alergia świąd skóry atopowe zapalenie skóry świąd choroby skóry łuszczyca swędzenie skóry atopia skóra atopowa stan zapalny skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Elocom 0,1%

Dodano: 20 Maj 2015
Autor: Alerga
Ocena:
Od lat walczę z atopią, moja skóra sprawia mi bardzo wiele problemów, po wizycie u lekarza dokonałam zakupu a aptece maści na receptę.Dawkuje ja juz od tygodnia i naprawdę widzę poprawę a przede wszystkim ulgę. Skóra juz tak nie swędzi.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Elocom 0,1%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 924 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 879 produktów w 209 kategoriach