41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Elitasone

ElitasoneElitasone
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do stosowania na skórę
Cena: 18.73 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1 mg/g, maść, 15 g, tuba, 1 mg/g, maść, 30 g, tuba, 1 mg/g, roztwór na skórę, 20 ml
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Elitasone

Lek na receptę stosowany w leczeniu i łagodzeniu stanów zapalnych i świądu w przypadku łuszczycy oraz  atopowego zapalenia skóry, szczególnie do używania  na owłosioną skórę głowy.

 

Dawkowanie:

Miejscowo na owłosioną skórę głowy, według zaleceń lekarza. Lek stosuje się u dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 2 lat

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: podrażnienie, zapalenie skóry wokół ust, zapalenie skóry w miejscu zastosowania leku (kontaktowe zapalenie skóry), zanik barwnika skóry (odbarwione, mleczno-białe plamy na skórze), nadmierne owłosienie, rozstępy na skórze, maceracja skóry (rozmiękanie skóry; naskórek jest rozpulchniony, zbielały, wilgotny, może się złuszczać), potówki, zakażenia wtórne skóry (zakażenia skóry podczas leczenia). Rzadko: mrowienie lub kłucie, zapalenie mieszków włosowych (występowanie wokół włosa krosty lub guzka zapalnego), uczucie pieczenia, świąd, zmiany na skórze przypominające trądzik, zmiany zanikowe skóry. Bardzo rzadko: rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych (zwane "pajączkami"). Dzieci (ze względu na większy niż u dorosłych stosunek powierzchni skóry do masy ciała) są bardziej narażone na występowanie działań niepożądanych. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną, inny kortykosteroid lub którykolwiek z pozostałych składników leku Elitasone, inne zaburzenia skóry ponieważ stosowanie leku może spowodować nasilenie tych zaburzeń, w szczególności: trądzik różowaty, zapalenie skóry wokół ust, świąd okolicy odbytu i narządów płciowych, wysypka pieluszkowa, zakażenia bakteryjne, takie jak liszajec, gruźlica (choroba płuc), kiła (choroba przenoszona drogą płciową), zakażenia wirusowe, takie jak opryszczka, półpasiec i ospa wietrzna,  zakażenia grzybicze, takie jak grzybica stóp (czerwona, swędząca, łuszcząca się skóra stóp) lub zakażenie drożdżakami (zakażenie pochwy, które może powodować upławy i swędzenie), odczyn po szczepieniu. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Podczas stosowania leku Elitasone nie należy stosować szczepionek przeciwko ospie. W przypadku konieczności zastosowania innych szczepionek, należy poinformować lekarza o stosowaniu leku Elitasone. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. W okresie ciąży lek można stosować wyłącznie wtedy gdy lekarz zdecyduje, że korzyści z leczenia uzasadniają ryzyko zastoswania leku dla matki lub płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Elitasone opinia
Elitasone opinie
Elitasone ulotka
Elitasone skład
Elitasone dawkowanie
Elitasone przeciwwskazania
Elitasone cena
Elitasone zamienniki
Elitasone zamiennik
Elitasone odpowiednik
Elitasone tańszy zamiennik
Elitasone czy działa
zapalenie skóry skóra atopowa leczenie łuszczycy leczenie atopii leczenie świądu łagodzenie świądu świąd łuszczyca atopia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Elitasone

Dodaj opinię o Elitasone

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach