43 181 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 834 produktów w 206 kategoriach

Efudix

EfudixEfudix
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem
Cena: 141.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50mg/g, krem, 20 g
Działanie: przeciwnowotworowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Efudix

Lek na receptę mający zastosowanie w leczeniu przypadków rogowacenia słonecznego i starczego skóry. Lek stosowany w leczeniu raka podstawnokomórkowego skóry - jego postaci pojedynczej lub mnogiej o trudnej lokalizacji w leczeniu chirurgicznym. leczenie chirurgiczne wskazane tylko w możliwych przypadkach. Lek stosowany w chorobie Bowena oraz stanach przedrakowych skóry.

Dawkowanie:

Miejscowo na skórę. Częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Ze względu na możliwość wystąpienia odczynu zapalnego lub owrzodzenia nie wolno dopuścić do kontaktu leku z błonami śluzowymi lub oczami. Po użyciu leku należy starannie umyć ręce. Ze względu na możliwość wystąpienia reakcji fotouczuleniowych, w trakcie leczenia oraz do 1-2 miesięcy po jego zakończeniu należy unikać zbyt długiej ekspozycji na działanie światła słonecznego i stosować ubiór chroniący przed promieniami słonecznymi oraz filtry przeciwsłoneczne. Preparatu nie należy stosować u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić zaczerwienienie zdrowej skóry, pieczenie, swędzenie, bolesność skóry, sączenie wydzieliny, ciemne zabarwienie skóry, złuszczanie naskórka, a także skórne reakcje nadwrażliwości (rumień, rzadziej pokrzywka lub obrzęk). Ekspozycja na działanie promieni słonecznych lub UV może nasilić podrażnienie skóry. Mogą wystąpić reakcje późnej nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na fluorouracyl lub pozostałe składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią (kategoria X - leku nie dopuszcza się do stosowania w ciąży).

Efudix przeciwwskazania
Efudix zamienniki
Efudix zamiennik
Efudix odpowiednik
Efudix tańszy zamiennik
Efudix czy działa
Efudix opinia
Efudix opinie
Efudix cena
Efudix skład
Efudix ulotka
Efudix dawkowanie
stan przedrakowy rak skóry rogowacenie starcze Rak podstawnokomórkowy nowotwór rogowacenie słoneczne rak nowotwór złośliwy nowotwory
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Efudix

Dodaj opinię o Efudix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 181 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 834 produktów w 206 kategoriach