45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Efferalgan Vitamin C

Efferalgan Vitamin CEfferalgan Vitamin C
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: INPHARM/UPSA
Postać: tabletki musujące
Cena: 6.75 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Efferalgan Vitamin C

Efferalgan  Vitamin C, tabletki musujące, (import równoległy), 10 szt.

Efferalgan  Vitamin C jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym w formie tabletek musujących.

Skład

1 tabletka musująca zawiera substancje czynne paracetamol 330mg, kwas askorbowy 200mg oraz substancje pomocnicze.

Działanie

Efferalgan  Vitamin C wpływa na obniżenie podwyższonej temperatury ciała, która występuje w czasie choroby, lek nie obniża temperatury prawidłowej.

Wskazania

Efferalgan  Vitamin C należy stosować przy bólu o łagodnym i średnim nasileniu spowodowanym bólami głowy, zębów, stawów, mięśni, przy bólach miesiączkowych i nerwobólach oraz innego pochodzenia. Lek stosuje się w leczeniu objawowych stanów grypopodobnych i przeziębienia oraz w przypadku występowania gorączki.

Dawkowanie

Jedną tabletkę musującą Efferalgan Vitamin C należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu i wypić natychmiast po przygotowaniu.

U dorosłych i dzieci o masie ciała większej niż 50kg (w wieku powyżej 15lat): stosuje się dawkę jednorazową wynoszącą jedną lub dwie tabletki. Jeśli to konieczne dawkę można powtórzyć, lecz nie wcześniej niż po 4 godzinach. Zazwyczaj nie jest konieczne stosowanie dobowej dawki paracetamolu większej niż 9 tabletek (3g) na dobę. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do maksymalnej dobowej dawki 12 tabletek (4g) na dobę.

U dzieci: dawka ustalana jest na podstawie masy ciała dziecka. Zalecaną dawką dobową paracetamolu jest około 60mg/kg/mc/dobę, podaje się ją w 4 do 6 dawkach podzielonych, tzn. 15mg/kg mc, co 6 godzin lub 10mg/kg mc co 4 godziny. Przybliżony wiek odpowiadający określonej masie ciała, podany jest jedynie jako ogólna wskazówka.

Dla dzieci o masie ciała od 27 do 30kg (w wieku około 8 do 10 lat) sugerowana jednorazowa dawka to jedna tabletka, natomiast w razie konieczności dawkę tę można powtarzać co 6 godzin, nie należy jednak stosować więcej niż 5 tabletek w ciągu doby.

Dla dzieci o masie ciała od 30 do 35kg (w wieku od 10 do 12 lat) sugerowana jednorazowa dawka to jedna do dwóch tabletek, natomiast w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy jednak stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.

Dla dzieci o masie ciała od 35 do 50kg (w wieku od 12 do 15 lat) sugerowana jednorazowa dawka to jedna do dwóch tabletek, natomiast w razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, nie należy jednak stosować więcej niż 7 tabletek w ciągu doby.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na paracetamol, kwas askorbowy, dzieci o masie ciala mniejszej niż 27kg, kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, cięzka niewydolnośc watroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa, niedobór dehydrogenazy glukozo- 6- fosforanowej, leczenie inhibitorami MAO, buprenorfiną, nalbufina, pentazocyną, kamica nerkowa.

Działania niepożądane:

Rzadko:

 • złe samopoczucie,
 • obniżenie ciśnienia krwi,
 • zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych

Bardzo rzadko:

 • reakcje nadwrażliwości,
 • częstoskurcz,
 • biegunka,
 • bóle brzucha,
 • nudności,
 • wymioty,
 • kolka nerkowa,
 • martwica brodawek nerkowych,
 • ostra niewydolność nerek,
 • trombocytopenia,
 • leukopenia,
 • neutropenia,
 • spadek wartości INR, w
 • zrost wartości INR

 

Efferalgan Vitamin C dawkowanie
Efferalgan Vitamin C przeciwwskazania
Efferalgan Vitamin C cena
Efferalgan Vitamin C zamienniki
Efferalgan Vitamin C zamiennik
Efferalgan Vitamin C odpowiednik
Efferalgan Vitamin C tańszy zamiennik
Efferalgan Vitamin C czy działa
Efferalgan Vitamin C opinia
Efferalgan Vitamin C opinie
Efferalgan Vitamin C ulotka
Efferalgan Vitamin C skład
ból głowy grypa przeziębienie na ból głowy głowa
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kleje do rzęs - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Efferalgan Vitamin C

Dodano: 19 Sierpień 2015
Autor: werona
Ocena:
Nigdy wcześniej nie słyszałam o tych tabletkach, kiedyś przypadkowo koleżanka dała mi w pracy. Szybko zadziałały, dlatego postanowiłam je kupić i do tej pory z nich korzystam.
Odpowiedź
Dodano: 12 Marzec 2015
Autor: Karol
Ocena:
Odpowiada mi forma musująca Efferalganu. Zmniejsza skutecznie gorączkę pozwalając szybko wyjść z przeziębienia. Działa także przeciwbólowo.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Efferalgan Vitamin C

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach