43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Efferalgan Codeine

Efferalgan CodeineEfferalgan Codeine
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki musujące
Cena: 11.47 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki musujące, (import równoległy), 16szt, tabletki musujące 16 szt
Działanie: przeciwkaszlowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Efferalgan Codeine

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu bólu o różnym pochodzeniu: głowy, zębów, stawów,  bólu pourazowego, po operacjach, miesiączkowych i spowodowanego przez nowotwory. Lek pomocny także w czasie gorączki, w przeziębieniu i w okresie grypie, zalecany w suchym, męczącym kaszlu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Tabletkę rozpuścić w niewielkiej ilości płynu. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Kodeina nasila depresyjne działanie alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, wymioty, zaparcie, uszkodzenie nerek, senność, zawroty głowy, bezdech. Rzadko reakcje nadwrażliwości: zaczerwienienie skóry, wysypka, rumień lub pokrzywka, duszność, skurcz oskrzeli, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Bardzo rzadko zmiany obrazu krwi. Podczas długotrwałego stosowania zwiększa się ryzyko uzależnienia oraz wystąpienia zespołu odstawiennego. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy, senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość paracetamol, kodeinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową, niewydolność oddechową, niedoczynność tarczycy, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, mokry kaszel, fenyloketonurię, nietolerancję fruktozy. Gdy przyjmujesz leki inne leki przeciwbólowe, leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwzakrzepowe, ryfampicynę, zydowudynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych odstępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Efferalgan Codeine opinia
Efferalgan Codeine opinie
Efferalgan Codeine skład
Efferalgan Codeine cena
Efferalgan Codeine ulotka
Efferalgan Codeine dawkowanie
Efferalgan Codeine przeciwwskazania
Efferalgan Codeine zamienniki
Efferalgan Codeine zamiennik
Efferalgan Codeine odpowiednik
Efferalgan Codeine tańszy zamiennik
Efferalgan Codeine czy działa
ból kości ból pourazowy nowotwór przeziębienie i grypa przeciwbólowe miesiączkowanie ból mięśni i stawów kaszel ból grypa przeziębienie ból brzucha
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Efferalgan Codeine

Dodaj opinię o Efferalgan Codeine

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach