41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Edelan

EdelanEdelan
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem maść
Cena: 15.98 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,1%, krem, 15 g, 0,1% (1 mg/g), maść, 15 g, 0,1% (1 mg/g), maść, 30 g, 0,1%, krem, 30 g
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Edelan

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu i łagodzeniu stanów zapalnych i świądu  w przypadku łuszczycy oraz  atopowego zapalenia skóry.

Dawkowanie:

Miejscowo na skórę, według zaleceń lekarza. Leku nie należy stosować na skórę przykrywaną pieluszką, ponieważ może ona działać podobnie jak opatrunek i zwiększać przezskórne wchłanianie leku. Nie należy stosować leku Edelan u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Uwaga! Należy unikać stosowania leku Edelan: na dużą powierzchnię ciała, pod opatrunkami, długotrwale, na skórę twarzy, w fałdach skórnych, u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: zapalenie mieszków włosowych, uczucie pieczenia, świąd. Częstość nie znana: zakażenia, czyrak, parestezje, kontaktowe zapalenie skóry, niedobór barwnika, nadmierne owłosienie, rozstępy, zmiany trądzikopodobne, zanik skóry, ból w miejscu stosowania, reakcje w miejscu stosowania. Po długotrwałym stosowaniu leku lub stosowaniu go na dużą powierzchnię skóry, mogą pojawić się objawy przedawkowania w postaci, np. obrzęków, nadciśnienia tętniczego, nadmiernego stężenia cukru we krwi, cukromoczu, zmniejszenia odporności, zespołu Cushinga (objawy, między innymi jak otłuszczenie twarzy i tułowia, osłabienie siły mięśniowej, opóźnienie wzrostu u dzieci). Podczas miejscowego stosowania innych kortykosteroidów obserwowano suchą skórę, podrażnienie skóry, zapalenie skóry, zapalenie skóry wokół ust, rozmiękanie skóry, (maceracja), potówki i występowanie poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych (teleangiektazje). Objawy te mogą również wystąpić po zastosowaniu leku Edelan. Dotyczy to szczególnie dzieci, u których mogą wystąpić dodatkowo zaburzenia wzrostu i rozwoju. Edelan krem nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną, inny kortykosteroid lub którykolwiek z pozostałych składników leku Edelan, inne zaburzenia skóry ponieważ stosowanie leku może spowodować nasilenie tych zaburzeń, w szczególności: trądzik różowaty, zapalenie skóry wokół ust, świąd okolicy odbytu i narządów płciowych, wysypka pieluszkowa, zakażenia bakteryjne, takie jak liszajec, gruźlica (choroba płuc), kiła (choroba przenoszona drogą płciową), zakażenia wirusowe, takie jak opryszczka, półpasiec i ospa wietrzna,  zakażenia grzybicze, takie jak grzybica stóp (czerwona, swędząca, łuszcząca się skóra stóp) lub zakażenie drożdżakami (zakażenie pochwy, które może powodować upławy i swędzenie), odczyn po szczepieniu. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. W okresie ciąży lek można stosować wyłącznie wtedy gdy lekarz zdecyduje, że korzyści z leczenia uzasadniają ryzyko zastoswania leku dla matki lub płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Edelan ulotka
Edelan skład
Edelan dawkowanie
Edelan przeciwwskazania
Edelan cena
Edelan zamienniki
Edelan zamiennik
Edelan odpowiednik
Edelan tańszy zamiennik
Edelan czy działa
Edelan opinia
Edelan opinie
dolegliwości skóry łagodzenie łuszczycy świąd łuszczyca atopia skóra atopowa leczenie łuszczycy leczenie atopii leczenie świądu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Edelan

Dodaj opinię o Edelan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach