45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ebivol

EbivolEbivol
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 14.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki, (import równoległy), 30 szt, 5 mg, tabletki, 28 szt, 5 mg, tabletki, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Nebivololum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Ebivol

Lek na receptę mający zastosowanie w leczeniu zbyt wysikiego poziomu ciśnienia tętniczego. Lek uzupełnia podstawowe leczenie stabilnej, łagodnej lub średniej formy długotrwałej niewydolności serca u osób powyżej 70 roku życia lub starszych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków, o stałej porze. Nie zaleca się podawania leku pacjentom poniżej 18 roku życia. Brak wystarczających danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczność stoswania leku w tej grupie pacjentów. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból i zawroty głowy, mrowienie skóry, trudność w oddychaniu, zaparcia, nudności, biegunka, zmęczenie, nietolerancja leku, obrzęki związane z zatrzymaniem wody. Niezbyt często: koszmary senne, zaburzenia widzenia, zaburzenia rytmu serca, nadmierne obniżenie ciśnienia krwi, skurcz oskrzeli, niestrawność, wzdęcia, wymioty, świąd, wysypka, impotencja, depresja. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak, np. zawroty głowy, senność, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn, szczególnie na początku leczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na nebiwolol, inne beta-adernolityki lub jakąkolwiek substancje pomocniczą preparatu, choroby wątroby, nerek i/lub serca, choroby płuc, astmę oskrzelową, zaburzenia krążenia obwodowego, cukrzycę, nadczynność tarczycy. Gdy przyjmujesz klonidynę, cymetydynę, doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, barbiturany, pochodne fenotiazyny. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! Jeżeli jednocześnie z lekiem Ebivol stosuje się leki zobojętniające kwas żołądkowy, należy lek Ebivol przyjmować z posiłkiem, a lek zobojetniający pomiędzy posiłkami. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Ebivol przeciwwskazania
Ebivol zamienniki
Ebivol zamiennik
Ebivol odpowiednik
Ebivol tańszy zamiennik
Ebivol czy działa
Ebivol opinia
Ebivol opinie
Ebivol skład
Ebivol cena
Ebivol ulotka
Ebivol dawkowanie
ciśnienie po 70 serce serce i układ krążenia nadciśnienie niewydolność serca nadciśnienie tętnicze wysokie ciśnienie nadciśnienie tętnicze krwi
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Ebivol

Dodano: 12 Kwiecień 2021
Autor: Arkadiusz
Ocena:
jaka jest naprawde opinia o tym leku, biore go 5 miesiecy nic
Odpowiedź
Dodano: 11 Czerwiec 2015
Autor: Karolinka
Ocena:
Mój dziadek praktycznie codziennie zachwala ten lek. Nie miał wcześniej problemów z serem, właściwie pewne nieprawidłowości pojawiły się dopiero niedawno jednak już utrudniały codziennie funkcjonowanie. Dzięki temu lekowi dziadek czasami zapomina, że ma jakiś problem z sercem.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ebivol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach