42 298 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Duphaston

DuphastonDuphaston
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 36.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10mg, tabletki powlekane, (import równoległy), 20 szt., tabletki powlekane, 10 mg, 20 szt
Działanie: progestagenne
Ulotka:

Opis i skład produktu Duphaston

Lek na receptę służący w zastępczej terapii hormonalnej. Łącznie z estrogenem leczy przypadłości wynikające z  menopauzy lub po operacji wycięcia jajników. Jest stosowany także w przypadkach niedoborów lub braków endogennego progesteronu oraz w niestandardowym działaniu dydrogesteronu. W przypadkach takich jak:  miesiączkowanie z bólem, napięcie przedmiesiączkowe, endometrioza, wtórny brak miesiączki, nieregularne cykle miesiączkowe, czynnościowe krwawienia maciczne, poronienia nawykowe i możliwe do wystąpienia z powodu małej ilości progesteronu, w niepłodności  zpowiązanej niedomogą lutealną.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

W nielicznych przypadkach w trakcie leczenia może pojawić się krwawienie międzymiesiączkowe, któremu można zapobiec zwiększając dawkę dydrogesteronu. Mogą także wystąpić: plamienia, zmiana objętości krwi traconej w czasie menstruacji, wtórny brak miesiączki, nudności i wymioty, zmiany parametrów czynności wątroby, żółtaczka (rzadko), bolesność i/lub wzmożone napięcie gruczołów sutkowych, świąd, alergiczne reakcje skórne, stany depresyjne, ból głowy (w tym także typu migrenowego), wzdęcia, zmiany libido. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, zaburzenia funkcji wątroby, chorobę zakrzepowo-zatorową, krwawienia z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie. Gdy przyjmujesz leki zawierające estrogeny. Równoczesne stosowanie preparatu Duphaston i leków zawierających estrogeny może zwiększać ryzyko w zaburzeń funkcji wątroby. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Duphaston opinia
Duphaston opinie
Duphaston cena
Duphaston skład
Duphaston ulotka
Duphaston dawkowanie
Duphaston przeciwwskazania
Duphaston zamienniki
Duphaston zamiennik
Duphaston odpowiednik
Duphaston tańszy zamiennik
Duphaston czy działa
miesiączkowanie menopauza hormony hormonalna terapia zastępcza leczenie hormonalne hormonalne leczenie terapia zastępcza endometrioza nieregularne cykle
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Duphaston

Dodaj opinię o Duphaston

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 298 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach