39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Duoramix

DuoramixDuoramix
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 8.48 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg + 10 mg, kapsułki twarde, 30 szt, 5 mg + 5 mg, kapsułki twarde, 30 szt
Ulotka:

Opis i skład produktu Duoramix

Wskazania

Leczenie nadciśnienia tętniczego, jako leczenie zastępcze u pacjentów, u których uzyskano właściwą kontrolę ciśnienia, stosując każdą z substancji czynnych w tych samych mocach co w preparacie złożonym, ale w postaci oddzielnych tabletek.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. raz na dobę. Stosowanie preparatu złożonego nie jest odpowiednie do leczenia początkowego. Jeśli konieczne jest dostosowanie dawkowania, można zmieniać dawkę leku lub wziąć pod uwagę możliwość indywidualnego dostosowania dawki poszczególnych substancji czynnych. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby leczenie ramiprylem można rozpoczynać wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza, a maksymalna dawka dobowa wynosi 2,5 mg. Preparat jest zalecany tylko u tych pacjentów, u których podczas ustalania dawki ramiprylu dawka 2,5 mg okazała się optymalną dawką podtrzymującą. Nie ustalono dokładnego dawkowania amlodypiny, dlatego preparat należy stosować u tych pacjentów ze szczególną ostrożnością. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, dawkę początkową i podtrzymującą ramiprylu i amlodypiny należy dostosowywać oddzielnie. Dobową dawkę ramiprylu u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek należy określić na podstawie klirensu kreatyniny: jeśli klirens kreatyniny wynosi ≥ 60 ml/min, dawka początkowa nie musi być dostosowana (2,5 mg/dobę), maksymalna dawka dobowa wynosi 10 mg; klirens kreatyniny 30-60 ml/min, dawka początkowa nie musi być dostosowana (2,5 mg/dobę), dawka maksymalna 5 mg; klirens kreatyniny 10-30 ml/min oraz hemodializowani pacjenci z nadciśnieniem, dawka początkowa 1,25 mg/dobę, dawka maksymalna 5 mg. U pacjentów dializowanych lek należy podać po kilku godzinach od zakończenia hemodializy. Dostosowanie dawkowania amlodypiny u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek nie jest konieczne. Amlodypina nie ulega dializie - u pacjentów dializowanych należy stosować ją szczególnie ostrożnie. U pacjentów w podeszłym wieku, dawki początkowe ramiprylu powinny być mniejsze, a dalsze zwiększanie dawki bardziej stopniowe ze względu na większe ryzyko działań niepożądanych. Nie zaleca się stosowania preparatu u bardzo starych i słabych pacjentów. U pacjentów w podeszłym wieku stosuje się zwykle zalecane dawki amlodypiny, jednak należy zachować ostrożność podczas zwiększania dawki.

Kapsułki należy przyjmować raz na dobę, o tej samej porze, niezależnie od posiłku, popijając płynem. Kapsułek nie wolno rozgryzać i żuć.

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

 

Duoramix skład
Duoramix dawkowanie
Duoramix przeciwwskazania
Duoramix cena
Duoramix zamienniki
Duoramix zamiennik
Duoramix odpowiednik
Duoramix tańszy zamiennik
Duoramix czy działa
Duoramix opinia
Duoramix opinie
Duoramix ulotka
nadciśnienie wysokie ciśnienie leczenie nadciśnienia poziom ciśnienia za wysokie ciśnienie leczenie wysokiego ciśnienia zbijanie ciśnienia profilaktyka ciśnienia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Duoramix

Dodaj opinię o Duoramix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach