44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Duomox

DuomoxDuomox
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 7.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 375 mg, 20 szt, tabletki, 500 mg, 20 szt, tabletki, 750 mg, 20 szt, tabletki, 1 g, 20 szt, tabletki, 250 mg, 20 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Amoxicillinum
Działanie: antybiotyk
Ulotka:

Opis i skład produktu Duomox

Lek na receptę o szerokiej specyfice działania. Leczy zakażenia spowodowane przez wrażliwe na antybiotyk szczepy bakterii powodujące: zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich, zakażenia żołądkowo-jelitowe, rzeżączkę bez powikłań.lek zawiera amoksycyline i przed zastosowaniem należy wykonać badanie lekowrażliwości wyizolowanego drobnoustroju, wywołującego zakażenie. możliwe jest leczenie przed otrzymaniem wyniku lekowrażliwości drobnoustroju, ale natychmiast po odebraniu antybiogramu może byc konieczność dokonania zmiany leku.

Dawkowanie:

Doustnie. Preparat można przyjmować  niezależnie od posiłku. Tabletki można ssać, połykać w całości lub po rozkruszeniu, można także wypijać zawiesinę powstałą po rozpuszczeniu tabletek w wodzie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Przyjmuj lek regularnie, zgodnie z ustaloną przez lekarza dawką i przez okres, jaki zalecił Ci lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Odczyny alergiczne o charakterze pokrzywki lub zmiany plamkowo-grudkowe. Podczas stosowania amoksycyliny przez dłuższy czas może wystąpić nadmierny rozwój niewrażliwych szczepów bakteryjnych lub grzybów. Należy odstawić amoksycylinę i zalecić odpowiednie leczenie tych zakażeń. Bardzo rzadko w czasie leczenia amoksycyliną mogą wystąpić ciężkie objawy nadwrażliwości w postaci reakcji anafilaktycznej. Prawdopodobieństwo reakcji nadwrażliwości jest większe u osób ze skłonnością do reakcji alergicznych na wiele różnych substancji. Reakcje takie opisywano u osób z alergią na penicylinę. Przed podaniem choremu jakiejkolwiek penicyliny należy przeprowadzić dokładny wywiad dotyczący skłonności do reakcji nadwrażliwości na penicyliny, cefalosporyny lub inne alergeny. Antybiotyki o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego mogą niekiedy wywoływać rzekomobłoniaste zapalenie jelit. Pacjenci, u których biegunka wystąpiła podczas stosowania antybiotyku lub wkrótce po jego odstawieniu, nie powinni sami jej leczyć, lecz zwrócić się do lekarza. W przypadku stwierdzenia rzekomobłoniastego zapalenia jelit konieczne jest niezwłoczne przerwanie podawania amoksycyliny i zastosowanie odpowiedniego leczenia. Przeciwwskazane jest podawanie leków działających zapierająco.   W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś uczulony na amoksycylinę lub inne antybiotyki beta-laktamowe (penicyliny, cefalosporyny), masz chore nerki, przebyłeś ciężkie choroby przewodu pokarmowego (w szczególności zapalenie jelita grubego). Opisz szczegółowo swoje dolegliwości.   Gdy przyjmujesz inne antybiotyki, allopurinol (Milurit, Zyloric, Allupol), doustne leki przeciwzakrzepowe (lek nasila ich działanie), doustne środki antykoncepcyjne (lek może osłabiać ich działanie). Należy poinformować lekarza o pozostałych, przyjmowanych preparatach, nawet o tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.  Brak dobrze kontrolowanych badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania amoksycyliny u kobiet w ciąży. Amoksycylina przenika przez łożysko. Nie stwierdzono szkodliwego działania leku na płód, ale amoksycylina może być stosowana u kobiet w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Amoksycylina przenika do mleka matki, dlatego można ją stosować u kobiet karmiących piersią jedynie w razie zdecydowanej konieczności.

Duomox zamienniki
Duomox zamiennik
Duomox odpowiednik
Duomox tańszy zamiennik
Duomox czy działa
Duomox opinia
Duomox opinie
Duomox skład
Duomox cena
Duomox ulotka
Duomox dawkowanie
Duomox przeciwwskazania
problemy zakaźne problemy pokarmowe zakażenia dróg oddechowych zakażenia bakteryjne zakażenia dróg moczowych zakażenia przewodu pokarmowego leczenie zakażeń bakteryjne zakażenia zakażenia żołądkowo-jelitowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Duomox

Dodano: 18 Wrzesień 2016
Autor: Bida
Ocena:
po tym byłam osłabiona, zachorowałam półpaśca i miałam szereg innych skutków ubocznych :/
Odpowiedź

Dodaj opinię o Duomox

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach