40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Duodart

DuodartDuodart
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki twarde
Cena: 137.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,5 mg + 0,4 mg, kapsułki twarde, 30 szt
Działanie: zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii układ moczowy i płciowy

Opis i skład produktu Duodart

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu średnich i ciężkich objawów małego rozrostu gruczołu krokowego. lek powoduje obniżenie ryzyka ostrego zahamowania moczu i wynikającej wówczas potrzeby operacji u osób z średnimi i ciężkimi obajwami łagodego rozrostu gruczołu krokowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości, około 30 minut po tym samym posiłku każdego dnia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Kołatanie serca, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zaparcia, biegunki, nudności, wymioty), osłabienie, nieżyt nosa, impotencja, zmniejszenie libido, zaburzenia wytrysku nasienia, zaburzenia piersi ( w tym powiększenie i/lub tkliwość piersi), zawroty głowy, reakcje alergiczne (w tym wysypka, świąd, pokrzywka, miejscowy obrzęk).   Nie prowadzono badań dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Jednakże występowanie po zastosowaniu leku objawów niedociśnienie ortostatycznego, takich jak zawroty głowy może niekorzystnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na dutasteryd, tamsulosynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, niedociśnienie ortostatyczne, ciężkie zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia czynności nerek lub gdy masz planowaną operację usunięcia zaćmy.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Uwaga! Kobiety w ciąży lub mogące zajść w ciąże muszą unikać kontaktu z uszkodzonymi kapsułkami, ze względu na możliwość wchłaniania dutasterydu przez skórę i potencjalnego ryzyka dla płodu płci męskiej. Jeśli twoja partnerka jest lub może być w ciąży należy unikać narażenia jej na kontakt z Twoim nasieniem (np. przez zastosowanie prezerwatywy).

Duodart opinia
Duodart opinie
Duodart cena
Duodart skład
Duodart ulotka
Duodart dawkowanie
Duodart przeciwwskazania
Duodart zamienniki
Duodart zamiennik
Duodart odpowiednik
Duodart tańszy zamiennik
Duodart czy działa
prostata zatrzymanie moczu przerost prostaty objawy rozrostu gruczołu krokowego leczenie prostaty przerost gruczołu krokowego leczenie rozrostu gruczołu krokowego choroby prostaty
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Duodart

Dodaj opinię o Duodart

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach