41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Dropzol

DropzolDropzol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 22.09 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Dropzol, 20 mg/ml, krople do oczu, 5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Dorzolamidum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Dropzol

Lek na receptę stosowany w leczeniu wspomagającym terapię lekami beta-adrenolitycznymi, w monoterapii u pacjentów nie reagujących na leczenie lekami beta-adrenolitycznymi lub u pacjentów, u których leki beta-adrenolityczne są przeciwwskazane, w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z: nadciśnieniem ocznym, jaskrą z otwartym kątem przesączania, jaskrą torebkową.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Podczas aplikacji kropli nie należy dotykać kroplomierzem oka oraz przyległych tkanek.   Uwaga! Zawart w kroplach chlorek benzalkoniowy może przebarwiać miękkie soczewki kontaktowe. Należy unikać kontaktu leku z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Soczewki kontaktowe należy zdjąć przed zakropleniem leku i włożyć ponownie nie wcześniej niż 15 minut po zakropleniu leku.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęstszym powodem przerwania leczenia dorzolamidem były działania niepożądane ze strony oczu, a przede wszystkim stwierdzenie polekowego zapalenia spojówek i reakcji ze strony powiek. Bardzo często: pieczenie i kłucie Często: ból głowy, powierzchniowe punkcikowate zapalenie rogówki, łzawienie, zapalenie spojówek, zapalenie powiek, swędzenie oczu, podrażnienie powiek, zaburzenia widzenia, mdłości, gorzki posmak, astenia/zmęczenie. Niezbyt często: zapalenie tęczówki i ciała rzęskowego. Rzadko: zawroty głowy, parestezje, podrażnienie w tym zaczerwienienie, ból, sklejanie powiek, przemijająca krótkowzroczność (ustępująca po zaprzestaniu terapii), obrzęk rogówki, obniżone ciśnienie w gałce ocznej, odwarstwienie naczyniówki po zabiegach filtracyjnych, krwawienie z nosa, podrażnienie gardła, suchość w ustach, kontaktowe zapalenie skóry, kamica moczowa, nadwrażliwość: objawy podmiotowe i przedmiotowe reakcji miejscowych (reakcji w obrębie powiek) oraz ogólnych reakcji alergicznych, w tym obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, świąd, wysypka, duszność lub rzadziej skurcz oskrzeli.   Lek może niekorzystnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne.Podczas stosowania kilku okulistycznych produktów leczniczych należy zachowywać co najmniej 10 minut przerwy między zakraplaniem kolejnych produktów. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dropzol przeciwwskazania
Dropzol cena
Dropzol zamienniki
Dropzol zamiennik
Dropzol odpowiednik
Dropzol tańszy zamiennik
Dropzol czy działa
Dropzol opinia
Dropzol opinie
Dropzol ulotka
Dropzol skład
Dropzol dawkowanie
nadciśnienie oczne lek na nadciśnienie oczne jaskra otwartego kąta lek na podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe jaskra torebkowa krople na nadciśnienie oczne do oczu na jaskrę krople do stosowania przy jaskrze
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Dropzol

Dodaj opinię o Dropzol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach