45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Doxyratio M

Doxyratio MDoxyratio M
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA
Postać: tabletki
Cena: 2.95 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Doxyratio M

Doxyratio M - Doxycyclinum, 100 mg, 10 tabletek

Doxyratio M polecany jest do stosowania w leczeniu zakażenia spowodowanego  przez bakterie wrażliwe, m.in. zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych (zapalenie zatok i ucha środkowego, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, zapalenie płuc typowe i atypowe, choroba legionistów), zakażenia układu moczowo-płciowego (m.in. zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej, zakażenia w obrębie miednicy mniejszej, ostre zapalenie gruczołu krokowego i najądrzy, kiła i rzeżączka u pacjentów z nadwrażliwością na penicyliny, wrzód miękki, ziarnica weneryczna, ziarniniak pachwinowy), zakażenia układu pokarmowego i dróg żółciowych (biegunka podróżnych, cholera, wspomagająco w pełzakowicy), zakażenia tkanek miękkich wywołane przez Clostridium spp., trądzik pospolity i różowaty, chlamydiowe zapalenie spojówek, borelioza, zapalenie ozębnej, angina Plauta-Vincenta, wąglik, bruceloza, listerioza, promienica, tularemia, riketsjozy i inne rzadko występujące zakażenia.

Działanie

Doxyratio M to antybiotyk o działaniu bakteriostatycznym. 

Dawkowanie:

Zalecana dawka: Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz.Llek nie powinnen być uzywany  u dzieci poniżej 12 roku życia. W czasie  leczenia nalezy unikać picia  alkoholu i produków mlecznych.

 

Skutki  uboczne:

  • Mogą pojawic się zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, brak łaknienia, biegunka, rzadko zapalenie języka, przełyku, rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy - lek należy odstawić), uczulenie na światło (rumień, obrzęk), grzybica skóry i błon śluzowych. Bardzo rzadko:  alergie  na doksycyklinę (wysypka skórna, rumień, świąd, obrzęk naczynioruchowy), zaburzenia hematologiczne (m.in. zaburzenia krzepnięcia), przemijający wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego. 
  • W czasie  leczenia należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV (silne nasłonecznienie, solaria). 
  • W niektórych  przypadkach w czasie  leczenia obserwowano upośledzenie zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
Doxyratio M zamienniki
Doxyratio M zamiennik
Doxyratio M odpowiednik
Doxyratio M tańszy zamiennik
Doxyratio M czy działa
Doxyratio M opinia
Doxyratio M opinie
Doxyratio M ulotka
Doxyratio M skład
Doxyratio M dawkowanie
Doxyratio M przeciwwskazania
Doxyratio M cena
Doxyratio M
Doxyratio M na zakażenia
Doxyratio M na bakterie
Doxyratio M infekcje bakteryjne
Doxyratio M dla dorosłych
Doxyratio M na zapalenie pęcherza
zapalenie pęcherza układ moczowy borelioza cholera
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Doxyratio M

Dodaj opinię o Doxyratio M

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach