44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Dostinex

DostinexDostinex
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 116.20 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,5 mg, tabletki (import równoległy), 8 szt., 0,5 mg, tabletki, (import równoległy) 2 szt, 0,5 mg, tabletki, (import równoległy), 8 szt, tabletki, 0,5 mg, 2 szt
Działanie: hamuje wydzielanie prolaktyny
Ulotka:

Opis i skład produktu Dostinex

Lek na receptę stosowany w zapobieganiu laktacji po porodzie lub w celu zahamowania laktacji już rozpoczętej. Lek stosowany bywa także w gruczolaku przysadki, w którym dochodzi do nadmiernego wydzielania hormonów przysadki mózgowej (tzw. hiperprolaktynemia), co powoduje zaburzenia miesiączkowania, niepłodność (brak jajeczkowania), mlekotok.

Dawkowanie:

Doustnie, najlepiej podczas posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas stosowania zaleca się regularną kontrolę ginekologiczną ( z badaniem szyjki macicy i endometrium). Lek nie podaje się dziewczętom poniżej 16 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej obserwowano ból i zawroty głowy, nudności, wymioty, bóle brzucha, objawy niestrawności, nieżyt żołądka, zaparcia. Rzadko występują: kołatanie serca, senność, krwawienia z nosa, przejściowe niedowidzenie połowicze; osłabienie, ból w klatce piersiowej, nagłe zaczerwienienie twarzy, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Objawy te mają najczęściej charakter łagodny i przejściowy, zazwyczaj pojawiają się w ciągu 2 pierwszych tygodni leczenia. Lek upośledza zdolność psychomotoryczną. Podczas leczenia (szczególnie na początku) nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub na alkaloidy sporyszu (np. Adavin, Nilogrin, Sermion, Ergotaminum, Dihydroergotoxinum), chore serce, nadciśnienie, zakrzepowe zapalenie żył (lub inne zaburzenia zakrzepowo- zatorowe), zaburzenia krążenia mózgowego, chorobę wrzodową. Gdy przyjmujesz alkaloidy sporyszu, antybiotyki makrolidowe (Davercin, Erythromycin, Rovamycine, Sumamed), leki obniżające ciśnienie krwi, metoklopramid (Metoclopramidum), leki będące pochodnymi fenotiazyny (Diphergan, Promazin, Fenactil, Thioridazin), haloperidol. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Leku nie stosuje się w czasie ciąży.

Dostinex opinia
Dostinex opinie
Dostinex ulotka
Dostinex skład
Dostinex dawkowanie
Dostinex przeciwwskazania
Dostinex cena
Dostinex zamienniki
Dostinex zamiennik
Dostinex odpowiednik
Dostinex tańszy zamiennik
Dostinex czy działa
układ moczowo - płciowy laktacja gruczolak przysadki hormony płciowe niepłodność zaburzenia miesiączkowania mlekotok hormony
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Dostinex

Dodano: 24 Maj 2015
Autor: Mamka
Ocena:
Od kilku lat mam implant piersi i martwiłam się jak to będzie po porodzie. Chciałam bardzo karmić dziecko, jednak w moim przypadku było to niemożliwe. Lekarz przepisał mi te tabletki, żeby zatrzymać u mnie proces produkcji mleka. Tabletki zadziałały w stu procentach. Cena jest dosyć wysoka, ale przynajmniej działały.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Dostinex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach