39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Dorzostill

DorzostillDorzostill
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 22.41 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Dorzostill, 20mg/ml, krople, do oczu, 5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Dorzolamidum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Dorzostill

Lek na receptę przeznaczony dla obniżania podwyższonego ciśnienia w oku oraz leczenie jaskry.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Po wkropleniu należy zamknąć oko i delikatnie ucisnąć palcem jego kącik od strony przynosowej przez 1 minutę. W przypadku zamiany innego leku w postaci kropli do oczu obniżającego ciśnienie oczne na Dorzostill, należy przerwać podawanie innego leku po podaniu prawidłowej dawki jednego dnia i rozpocząć stosowanie leku Dorzostill kolejnego dnia.   Nie należy zakraplać preparatu podczas stosowania miękkich soczewek kontaktowych (soczewki kontaktowe można użyć nie wcześniej niż 15 minut po zakropleniu leku). Gdy stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: uczucie palenia i kłucia. Często: nadwrażliwość na światło i ból oka spowodowany stanem zapalnym przedniej części oka (zapalenie rogówki), stan zapalny spojówki, dolegliwości powierzchni oka, łzawienie lub swędzenie oka (oczu), zapalenie lub podrażnienie powieki (powiek) i/lub skóry wokół oka (oczu), niewyraźne widzenie, ból głowy, nudności, zmęczenie, gorzki posmak w ustach po zastosowaniu kropli. Niezbyt często: zapalenie tęczówki. Rzadko: podrażnienie i zaczerwienienie oka (oczu), ból oka, obrzęk powierzchni oka (oczu), strupy na powiece (powiekach), przejściowa krótkowzroczność (ustępująca po przerwaniu terapii), odwarstwienie naczyniówki, któremu mogą towarzyszyć zaburzenia/zmiany widzenia (po operacji oczu), zawroty głowy, uczucie odrętwienia/mrowienia, krwawienie z nosa, suchość w ustach, podrażnienie gardła, reakcje alergiczne w tym wysypka, pokrzywka, świąd, obrzęk warg, oczu i jamy ustnej, skrócenie oddechu i kamienie nerkowe.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy i zaburzenia widzenia może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych. W przypadku wystąpienia tych działań niepożądanych, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na na którykolwiek ze składników leku Dorzostill, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, kamicę nerkową, zaburzenia pH (równowaga kwasowo-zasdowa) krwi, wady rogówki, urazy oczu.   Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o aktualnie przyjmowanych lub planowanych lekach, włącznie z innymi kroplami do oczu lub lekami dostępnymi bez recepty, zwłaszcza w przypadku przyjmowania dużych dawek leków przeciwbólowych zawierających kwas salicylowy (np. aspiryna).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku Dorzostill w ciąży, lub jeśli istnieje prawdopodobieństwo ciąży. Lek nie powinien być stosowany w okresie karmienia piersią.

Dorzostill zamienniki
Dorzostill zamiennik
Dorzostill odpowiednik
Dorzostill tańszy zamiennik
Dorzostill czy działa
Dorzostill opinia
Dorzostill opinie
Dorzostill ulotka
Dorzostill skład
Dorzostill dawkowanie
Dorzostill przeciwwskazania
Dorzostill cena
ciśnienie w oku obnizanie ciśnienia w oku lek na jaskrę krople na jaskrę ciśnienie wewnątrzgałkowe leczenie nadciśnienia w oku leczenie nadciśnienia wewnątrzgałkowego do oczu na jaskrę
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Dorzostill

Dodaj opinię o Dorzostill

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach