41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Dorzolamid Teva

Dorzolamid TevaDorzolamid Teva
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 22.14 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Dorzolamid Teva, 20 mg/ml, krople do oczu, 5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Dorzolamidum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Dorzolamid Teva

Lek na receptę przeznaczony w stabilizacji zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u osób z nadciśnieniem ocznym, jaskrą z otwartym kątem przesączania, jaskrą torebkową.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Podczas aplikacji kropli nie należy dotykać kroplomierzem oka oraz przyległych tkanek. Po aplikacji leku ucisnąć palcem wewnętrzny kącik chorego oka (blisko nosa) i utrzymać ucisk przez 1 minutę, mając oko zamknięte. Dzięki temu ograniczone zostanie ryzyko wchłonięcia kropli do organizmu.   Uwaga! Krople zawierają środek konserwujący - chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oka. Przed zakropleniem leku należy zdjąć soczewki kontaktowe i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem.   Uwaga! Jeżeli oprócz kropli Dorzolamid Teva stosowany jest inny lek w postaci kropli do oczu, należy zrobić co najmniej 10 minutową przerwę między zakraplaniem kolejnych leków.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: uczucie pieczenia i kłucia oczu. Często: bóle głowy, schorzenie rogówki z objawami bólu oka i niewyraźnego widzenia (punkcikowate zapalenie rogówki), wydzielina z oka i swędzenie oczu (zapalenie spojówek), podrażnienie lub zapalenie powiek, niewyraźne widzenie, nudności, gorzki smak w ustach, osłabienie. Niezbyt często: zapalenie tęczówki i ciała rzęskowego. Rzadko: zawroty głowy, mrowienia i drętwienia dłoni lub stóp, podrażnienie, w tym zaczerwienie, ból, formowanie się strupów na powiekach, przejściowa krótkowzroczność (ustępująca po zakończeniu leczenia), obrzęk rogówki, obniżenie ciśnienia śródgałkowego, obecność płynu pod siatkówką (odwarstwienie naczyniówki będące skutkiem chirurgicznego zabiegu filtracyjnego), krwawienie z nosa, podrażnienie gardła, suchość w ustach, kontaktowe zapalenie skóry, kamica nerkowa, reakcje alergiczne (objawy reakcji miejscowych ze strony powiek oraz uogólnionych reakcji alergicznych, takich jak obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka i świąd, wysypka, skrócenie oddechu, rzadko skurcz oskrzeli).   Niektóre działania niepożądane leku, np. zawroty głowy lub niewyraźne widzenie, mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i/lub obsługiwania maszyn. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dorzolamid Teva opinia
Dorzolamid Teva opinie
Dorzolamid Teva ulotka
Dorzolamid Teva skład
Dorzolamid Teva dawkowanie
Dorzolamid Teva przeciwwskazania
Dorzolamid Teva cena
Dorzolamid Teva zamienniki
Dorzolamid Teva zamiennik
Dorzolamid Teva odpowiednik
Dorzolamid Teva tańszy zamiennik
Dorzolamid Teva czy działa
jaskra nadciśnienie wewnątrzgałkowe jaskra otwartego kąta podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe ciśnienie wewnątrzgałkowe leczenie nadciśnienia wewnątrzgałkowego wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe do oczu na jaskrę
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Dorzolamid Teva

Dodaj opinię o Dorzolamid Teva

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach