40 530 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 573 produktów w 205 kategoriach

Dorzolamid STADA

Dorzolamid STADADorzolamid STADA
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 22.14 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Dorzolamid STADA, 20 mg/ml, krople do oczu, 5 ml, 1 butelka
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Dorzolamidum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii krople do oczu

Opis i skład produktu Dorzolamid STADA

Lek na receptę przeznaczony w leczeniu podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego w takich chorobach jak nadciśnienie oczne i jaskra (jaskra z otwartym kątem, jaskra torebkowa). Preparat można stosować jako jedyny lek lub z innymi lekami zmniejszającymi ciśnienie w oku (z tak zwanymi lekami beta-adrenolitycznymi).

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Po wkropleniu należy zamknąć oko i delikatnie ucisnąć palcem jego kącik od strony przynosowej przez 1 minutę. W przypadku zamiany innego leku w postaci kropli do oczu obniżającego ciśnienie oczne na Dorzolamid STADA, należy przerwać podawanie innego leku po podaniu prawidłowej dawki jednego dnia i rozpocząć stosowanie leku Dorzolamid STADA kolejnego dnia. Nie należy zakraplać preparatu podczas stosowania miękkich soczewek kontaktowych (soczewki kontaktowe można użyć nie wcześniej niż 15 minut po zakropleniu leku). Gdy stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: uczucie palenia i kłucia. Często: nadwrażliwość na światło i ból oka spowodowany stanem zapalnym przedniej części oka (zapalenie rogówki), stan zapalny spojówki, dolegliwości powierzchni oka, łzawienie lub swędzenie oka (oczu), zapalenie lub podrażnienie powieki (powiek) i/lub skóry wokół oka (oczu), niewyraźne widzenie, ból głowy, nudności, zmęczenie, gorzki posmak w ustach. Niezbyt często: stan zapalny środkowej warstwy oka. Rzadko: obrzęk powierzchniowej warstwy oka (oczu), odwarstwienie naczyniówki któremu mogą towarzyszyć zmiany/zaburzenia widzenia (po operacji oka), nadmierne obniżenie ciśnienia w oku, zaczerwienienie oka (oczu), ból oka, sklejanie się powiek, przemijająca krótkowzroczność (która ustępuje po przerwaniu leczenia), podrażnienie gardła, suchość w jamie ustnej, reakcje nadwrażliwości, zawroty głowy, uczucie drętwienia/mrowienia, krwawienie z nosa, stan zapalny skóry. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy i zaburzenia widzenia może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych. W przypadku wystąpienia tych działań niepożądanych, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na na którykolwiek ze składników leku Dorzolamid STADA, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, kamicę nerkową, zaburzenia pH (równowaga kwasowo-zasdowa) krwi, ubytek rogówki, urazy oczu. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o aktualnie przyjmowanych lub planowanych lekach, włącznie z innymi kroplami do oczu lub lekami dostępnymi bez recepty, zwłaszcza w przypadku przyjmowania dużych dawek leków przeciwbólowych zawierających kwas salicylowy (np. aspiryna). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku Dorzolamid STADA w ciąży, lub jeśli istnieje prawdopodobieństwo ciąży. Lek nie powinien być stosowany w okresie karmienia piersią.

Dorzolamid STADA opinia
Dorzolamid STADA opinie
Dorzolamid STADA ulotka
Dorzolamid STADA skład
Dorzolamid STADA dawkowanie
Dorzolamid STADA przeciwwskazania
Dorzolamid STADA cena
Dorzolamid STADA zamienniki
Dorzolamid STADA zamiennik
Dorzolamid STADA odpowiednik
Dorzolamid STADA tańszy zamiennik
Dorzolamid STADA czy działa
nadciśnienie oczne leczenie jaskry lek na nadciśnienie oczne jaskra otwartego kąta ciśnienie wewnątrzgałkowe krople do oczu na jaskrę jaskra torebkowa krople na nadciśnienie oczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Dorzolamid STADA

Dodaj opinię o Dorzolamid STADA

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 530 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 573 produktów w 205 kategoriach