41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Dicloberl 50

Dicloberl 50Dicloberl 50
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: czopki doodbytnicze
Cena: 12.78 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, czopki, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: diclofenac sodium
Ulotka:

Opis i skład produktu Dicloberl 50

Lek stosowany w leczeniu objawowym bólu i stanu zapalnego w: ostrym zapaleniu stawów (w tym dnie moczanowej); przewlekłym zapaleniu stawów, szczególnie w reumatoidalnym zapaleniu stawów (przewlekłe zapalenie wielostawowe); zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa (choroba Bechtereva) i innych reumatycznych stanach zapalnych kręgosłupa; w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa i chorobie zwyrodnieniowej stawów; zapalnych chorobach reumatycznych tkanek miękkich; bolesnych obrzękach i zapaleniach pourazowych.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Dorośli: zalecana dawka dobowa wynosi 50-150 mg (1-3 czopki) na dobę. Całkowita dawka dobowa powinna być podzielona na 1 do 3 dawek. W zaburzeniach reumatycznych może być konieczne długotrwałe stosowanie leku. Nie jest wymagana zmiana dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku oraz u pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności nerek i wątroby. Pacjentów w podeszłym wieku należy wnikliwie monitorować. Lek stosować w najmniejszej skutecznej dawce i nie dłużej niż to konieczne do kontrolowania objawów. Czopki należy wprowadzać głęboko do odbytu; najlepiej po wypróżnieniu.

Możliwe skutki uboczne

Układ pokarmowy: często nudności, wymioty, biegunka, krwawienia z przewodu pokarmowego, które niekiedy mogą powodować niedokrwistość; niekiedy niestrawność, wzdęcia, brak apetytu, owrzodzenie żołądka i jelit. Ośrodkowy układ nerwowy i organy czuciowe: niekiedy ból i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, irytacja. Rzadko zaburzenia czucia, smaku, wzroku, przemijające zaburzenia słuchu, zaburzenia pamięci, dezorientacja, drgawki, stany lękowe, drżenie, depresja. Niekiedy skórne reakcje alergiczne (wysypka, świąd oraz rzadko pokrzywka i łysienie), wyprysk pęcherzowy, rumień, nadwrażliwość na światło.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: uczucie zmęczenia, zawroty głowy, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na diklofenak, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę aspirynową, zaburzenia czynności układu krwiotwórczego, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne lub owrzodzenie odbytu, okrężnicy, toczeń rumieniowaty układowy, kolagenozy, nadciśnienie tętnicze i/lub niewydolność serca, zaburzenia funkcji wątroby i /lub nerek.   Gdy przyjmujesz digoksynę, fenytoinę lub sole litu, leki moczopędne i przeciwnadciśnieniowe, inne NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), glikokortykosteroidy, metotreksat, probenecid, sulfinpyrazon, cyklosporynę, leki przeciwcukrzycowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W pierwszym i drugim trymestrze ciąży stosować jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie zaleca się w okresie karmienia piersią. W przypadku krótkotwałego stosowania nie ma konieczności przerywania karmienia piersią.

Dicloberl 50 cena
Dicloberl 50 zamienniki
Dicloberl 50 zamiennik
Dicloberl 50 odpowiednik
Dicloberl 50 tańszy zamiennik
Dicloberl 50 czy działa
Dicloberl 50 opinia
Dicloberl 50 opinie
Dicloberl 50 ulotka
Dicloberl 50 skład
Dicloberl 50 dawkowanie
Dicloberl 50 przeciwwskazania
choroba Bechtereva bolesne obrzęki reumatoidalne zapalenie stawów ból stawów zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa stan zapalny stawów dna moczanowa reumatyzm tkanek miękkich stany pourazowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Dicloberl 50

Dodaj opinię o Dicloberl 50

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach