44 383 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 889 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Dexapolcort N

Dexapolcort NDexapolcort N
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol
Cena: 19.98 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,01%, aerozol, 30 ml
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka: Ulotka
Dexapolcort N
Dexapolcort N
Dexapolcort N

Opis i skład produktu Dexapolcort N

Lek stosowany w leczeniu  zakażeń skóry wywołanych przez bakterie wrażliwe na neomycynę w przypadkach wymagających jednocześnie przeciwzapalnego i/lub przeciwświądowego działania leku.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Chorobowo zmienioną powierzchnię skóry spryskuje się w równych odstępach czasowych (z odległości 15-20 cm w ciągu 1-3 sekund, trzymając pojemnik pionowo). Częstotliwość stosowania leku i czas trwania leczenia ustala lekarz.   Uwaga! Nie stosować długotrwale i na duże powierzchnie skóry. Unikać kontaktu leku z błonami śluzowymi, chronić oczy, nie wdychać rozpylanego preparatu.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić pieczenie, świąd lub podrażnienie, nadmierne wysuszenie, zmiany zanikowe skóry, zapalenie skóry wokół ust, zmiany trądzikopodobne, rozstępy, potówki, wysypka skórna, odbarwienie skóry, nadkażenia grzybiczo-bakteryjne skóry, zapalenie mieszków włosowych. Długotrwałe stosowanie preparatu na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza uszkodzonej lub pod opatrunkiem uszczelniającym, może spowodować toksyczne działanie neomycyny oraz działanie niepożądane deksametazonu występujące przy jego doustnym podawaniu.   Brak informacji odnośnie wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki aminoglikozydowe i/lub deksametazon lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, wirusowe, grzybicze lub gruźlicze choroby skóry, nowotwory skóry i stany przedrakowe, odczyny po szczepieniach ochronnych.   Gdy przyjmujesz leki, które mogą działać toksycznie na nerki lub narząd wzroku (gentamycynę, kwas etakrynowy, kolistynę).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy lekarz oceni, że spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Dexapolcort N opinia
Dexapolcort N opinie
Dexapolcort N ulotka
Dexapolcort N skład
Dexapolcort N dawkowanie
Dexapolcort N przeciwwskazania
Dexapolcort N cena
Dexapolcort N zamienniki
Dexapolcort N zamiennik
Dexapolcort N odpowiednik
Dexapolcort N tańszy zamiennik
Dexapolcort N czy działa
dermatolog zakażenie skóry lek przeciwzapalny zakażenie skóry przez bakterie wrażliwe na neomycynę aerozol na skórę zły stan skóry rany na skórze trudne gojenie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Dexapolcort N

Dodaj opinię o Dexapolcort N

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 383 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 889 produktów w 209 kategoriach